INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:54 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy zimą na Covid-19 będzie umierać 30 tys. osób dziennie? Amerykanie przedstawili szokujące prognozy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Nauczyliśmy się już bagatelizować informacje o epidemii koronawirusa. I to jest błąd, który może mieć tragiczne skutki.

Amerykańscy naukowcy z Instytutu Ewaluacji i Metryki Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim opublikowali właśnie prognozy, że jesienią na Covid-19 może dziennie umierać aż 30 tys. osób!

- reklama -

Najgorszy scenariusz przewiduje, że jeśli dalej będziemy lekceważyli epidemię, to do końca roku na świecie umrze z jej powodu aż 4 mln osób! Jeśli wrócimy chociaż częściowo do obostrzeń, to ofiar będzie o połowę mniej, czyli 2 mln. Jednak i ta liczba robi wrażenie.

Prognozy dla Polski także nie są pocieszające. W naszym kraju do końca 2020 r. może umrzeć z powodu epidemii prawie 18,5 tys. osób (do dziś zmarło ok. 2,2 tys. chorych).

– Czeka nas morderczy grudzień, zwłaszcza w Europie, Azji Centralnej i Stanach Zjednoczonych. Dowody naukowe są niepodważalne: noszenie masek, zachowywanie dystansu społecznego i ograniczenie liczebności zgromadzeń mają kluczowe znaczenie dla zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa – stwierdził dyrektor IHME, dr Christopher Murray.

Źródło: NaTemat

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Izrael znowu napluł na swoje ofiary

Izrael „ukarał” żołnierzy, według niego (bo prawdy przecież nie znamy) „zamieszanych” w atak na konwój humanitarny, w którym zginęło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx