INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:41 | środa | 24.06.2026

© 2020-2026 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rząd buduje szpital polowy dla chorych na COVID-19: będzie gotowy w tym tygodniu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 czerwca

300 ocalonych

20/21 maja 1945 Armia Berlinga nie weszła jeszcze do gruzów Warszawy, a w podwarszawskim Rembertowie NKWD założyło obóz dla osób wywożonych do ZSRR. Teren obozu...

Koniecznie przeczytaj

Wirtualna Polska ustaliła, że na Stadionie Narodowym powstanie pierwszy szpital polowy. Źródło w rządzie potwierdziło tę informację dla PAP.

O budowie szpitala polowego portal WP.pl poinformował w niedzielę wieczorem.

- reklama -

Według ustaleń WP, szpital będzie miał początkowo 500 łóżek. Docelowo ma być ich znacznie więcej. Dziennikarze WP podali też, że w sobotę rozpoczęła się instalacja pierwszych łóżek. Za budowę szpitala odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

“Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym” – powiedziała WP osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

W artykule można przeczytać też, że najbliższych dniach ma zapaść decyzja o budowie kolejnych szpitali polowych. WP. podaje informacje nieoficjalnie, że będą uruchomione w kilku województwach, w tym w Małopolsce.

- reklama -

WP podkreśla, że decyzja o budowie szpitala zapadła w ścisłym kierownictwie rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele. (PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne kłamstwo o ekshumacjach na Ukrainie

Nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie żadnych ekshumacji ofiar ukraińsko-niemieckiej zbrodni ludobójstwa w Hucie Pieniackiej - Panie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx