INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:53 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bill Gates: ubogie państwa będą 6-8 miesięcy za bogatymi w szczepieniu przeciwko Covid-19

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, różnica w czasie szczepień przeciwko Covid-19 między państwami bogatymi i ubogimi wyniesie 6-8 miesięcy – oświadczył w piątek amerykański miliarder Bill Gates podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Założyciel Microsoftu i jeden ze sponsorów COVAX, globalnego programu szczepień przeciwko Covid-19, mówił o wyzwaniach związanych z pandemią koronawirusa. Jak zauważył, różnice w dostępie do szczepionek między bogatymi i ubogimi państwami są “całkiem dramatyczne”, o czym świadczy fakt, że większość krajów nie zaczęła jeszcze szczepień. Dodał jednak, że za sprawą inicjatyw takich jak COVAX dystans ten może zostać zmniejszony.

- reklama -

“Jeśli dobrze to zrobimy, będziemy mieli różnicę 6-8 miesięcy między bogatymi i ubogimi krajami” – ocenił.

Filantrop oznajmił też, że świat musi zainwestować miliardy dolarów w programy i platformy, które lepiej przygotują nas na przyszłe pandemie. Chodzi m.in. o budowę nowych fabryk szczepionek mRNA zdolnych do wytwarzania wielkich ilości preparatów.

“Biorąc pod uwagę biliony dolarów szkód (…), powinniśmy zainwestować te miliardy, by zapewnić, że coś takiego nigdy więcej się nie zdarzy” – powiedział.

- reklama -

Biznesmen ocenił, że choć nie wiemy jeszcze, czy całkowite wyeliminowanie koronawirusa jest możliwe, jest optymistą w tym względzie. Kluczem do tego miałoby być stworzenie uniwersalnej szczepionki, wysoce skutecznej przeciwko wszelkim wariantom koronawirusa. (PAP)

osk/ mal/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x