INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:48 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Belgia: rząd zapowiedział przywrócenie od soboty ścisłego lockdownu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Rząd Belgii zapowiedział w środę przywrócenie od soboty ścisłego lockdownu. To reakcja na gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem w tym kraju. Postanowiono m.in. o przejściu szkół na zdalne nauczanie.

Belgijski premier Alexander De Croo wyjaśnił, że liczba zakażeń brytyjskim wariantem koronawirusa w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła o 40 proc., a liczba przyjęć do szpitali po długim okresie stabilizacji zwiększyła się o 28 proc.

- reklama -

Według rządu liczba zakażeń w Belgii podwaja się obecnie co dwa tygodnie, a większość ognisk jest wykrywana w szkołach i miejscach pracy.

“Trudno jest podjąć taką decyzję, a dla wielu będzie to rozczarowanie” – powiedział De Croo po pilnym spotkaniu z władzami regionalnymi. “Ale jestem przekonany, że przełamiemy tę trzecią falę” – dodał.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty. Zamknięte zostaną do 25 kwietnia m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne i masażu. Szkoły i uczelnie wyższe przejdą w całości na zdalne nauczanie, otwarte pozostaną jedynie przedszkola.

- reklama -

Obowiązkowa pozostaje zdalna praca w firmach, które mogą w ten sposób funkcjonować, a maksymalna liczba osób dorosłych, które mogą gromadzić się na świeżym powietrzu, została zmniejszona z 10 do czterech.

“Najwięcej infekcji występuje w grupie wiekowej od 10 do 19 lat” – powiedział premier De Croo i podkreślił, że dzieci i ludzie młodzi, którzy nie wykazują żadnych objawów Covid-19 lub mają ich niewiele, mogą zarazić rodziców i dziadków, dla których ryzyko poważnych stanów chorobowych jest o wiele większe.

Minister zdrowia Frank Vandenbroucke powiedział, że gwałtowny wzrost liczby pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii jest bardzo niepokojący. “Musimy powrócić do prostej zasady: ogranicz kontakty” – zaapelował, dodając, że “absolutnym priorytetem jest ponowne otwarcie szkół po Wielkanocy”.

- reklama -

W Belgii ok. 1 mln z 11,5 miliona mieszkańców otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. (PAP)

zm/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x