INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:32 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Korea Południowa: rząd wprowadzi elektroniczne „paszporty covidowe”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

Rząd Korei Południowej uruchomi w kwietniu system zaświadczeń o szczepieniach na Covid-19 w aplikacjach na telefonach komórkowych – poinformował w czwartek premier tego kraju Czung Sie Kiun. Na tego rodzaju „paszporty szczepień” decyduje się coraz więcej państw.

„Ludzie będą mogli doświadczyć uczucia powrotu do normalności dzięki systemowi paszportów szczepień czy zielonych kart” – oświadczył Czung na rutynowym posiedzeniu dotyczącym rządowej odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

- reklama -

System został już opracowany i zostanie wprowadzony do użytku jeszcze w kwietniu – podkreślił premier, cytowany przez południowokoreańską agencję prasową Yonhap.

Czung wyjaśnił, że system oparty jest na technologii blockchain, która zabezpiecza przed możliwością kradzieży tożsamości. Tego rodzaju systemy „w innych krajach również nie przechowują danych osobowych, ale umożliwiają weryfikację stanu szczepień” – powiedział.

Yonhap nie podaje, czy “paszporty szczepień” będą dawały jakieś konkretne korzyści. Wcześniej służby medyczne sugerowały, że posiadacze takich dokumentów mogą być łagodniej traktowani np. w przypadku konieczności izolacji po wykryciu koronawirusa u któregoś z ich znajomych.

- reklama -

W Korei Południowej kampania szczepień na Covid-19 trwa od 26 lutego. Do czwartku w kraju podano 850 tys. dawek preparatów firm AstraZeneca i Pfizer. Władze planują zaszczepić 12 mln ludzi do czerwca i osiągnąć odporność zbiorową społeczeństwa do listopada.

Program szczepień wszedł w czwartek w kolejny etap, w którym zastrzyki podawane są osobom w wieku 75 lat i starszym – poinformowała Koreańska Agencja Kontroli Chorób (KDCA). Wcześniej szczepieni byli tylko pracownicy służby zdrowia oraz pacjenci ośrodków leczenia długoterminowego i pensjonariusze domów opieki.

Południowokoreańskie władze wyrażały jednak w ostatnim tygodniu obawy o możliwe opóźnienia dostaw preparatów firmy AstraZeneca. Czung zapowiedział powołanie rządowego zespołu pod kierunkiem ministra zdrowia, którego zadaniem będzie zapewnienie płynnych dostaw szczepionek.

- reklama -

Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x