INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:42 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pfizer zapewnia o bezpieczeństwie swej szczepionki przeciwko Covid-19

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Firma farmaceutyczna Pfizer zapewniła o bezpieczeństwie swej szczepionki przeciwko Covid-19. W tweecie opublikowanym we wtorek podkreśliła, że taki stan rzeczy potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych po podaniu 200 milionów dawek preparatu na całym świecie.

Oświadczenie Pfizera pojawiło się w ślad za zaleceniem amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, by wstrzymać szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Rekomendacja wynikła z faktu, że u pięciu Amerykanek stwierdzono zakrzepy krwi po przyjęciu szczepionki tej firmy.

- reklama -

W związku z decyzją federalnej agencji ds. zdrowia publicznego akcja szczepień przeciwko koronawirusowi bazuje obecnie w Stanach Zjednoczonych tylko na preparacie BionNTech i Pfizera oraz Moderny.

“Po podaniu ponad 200 milionów dawek na całym świecie firma Pfizer przeprowadziła kompleksową ocenę bieżących całościowych danych dotyczących bezpieczeństwa szczepionki Pfizer i BioNTech BNT162b2. Nie dostarczyła ona dowodów na to, by tętnicze powikłania zakrzepowo-zatorowe z trombocytopenią lub bez niej stanowiły ryzyko związane ze stosowaniem naszej szczepionki Covid-19” – zadeklarowała amerykańska firma.

W oświadczeniu zwrócono uwagę na fakt, że analiza danych dot. bezpieczeństwa szczepionki obejmowała przegląd wszystkich niepożądanych skutków ubocznych szczepionki i wydarzeń w okresie do 27 marca 2021 roku.

- reklama -

“Przy tak ogromnej liczbie osób zaszczepionych do tej pory żadne obserwacje medyczne dotyczące zakrzepicy nie obniżyły poziomu bezpieczeństwa naszej szczepionki potwierdzonego jako wysoki w badaniach klinicznych fazy nr 3” – podkreśliło w swym oświadczeniu kierownictwo Pfizera.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mars/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy. Pierwsze koty… do pudła?

Jak Niemcy wprowadzają prawo, to nie żartują. Przekonał się o tym kot z Walldorf ukarany właśnie grzywną w kwocie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx