INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:06 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wstrzymują AstraZenecę wprowadzają Sputnika V? Dramatyczne decyzje u naszego sąsiada

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Rosyjska szczepionka przeciw Covid-19 Sputnik V najprawdopodobniej będzie stosowana na Słowacji od czerwca – zapowiedział w środę minister zdrowia Vladimir Lengvarsky. Jego zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, by włączyć ten preparat do programu szczepień.

“Mamy podpisaną ostateczną opinię, czyli zgodę na jej wykorzystanie, przez stronę rosyjską. Po wpłaceniu odpowiedniej kwoty szczepionki staną się naszą własnością” – powiedział minister.

- reklama -

Lengvarsky wskazał, że do uporządkowania są jeszcze sprawy związane z logistyką i punktami szczepień, co ma zająć dwa tygodnie. Minister stwierdził, że zgodę na wykorzystanie rosyjskiej szczepionki podpisze po ostatnich uzgodnieniach z władzami kraju. Sputnik V ma być przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 60 lat.

Powiedział również, że Państwowy Instytut Kontroli Leków nie ma już żadnych zastrzeżeń do preparatu. Chociaż Słowacja nie otrzymała od strony rosyjskiej wszystkich dokumentów, uzyskała je z innych źródeł, a jakość szczepionki potwierdziły badania w węgierskich laboratoriach – przekazał Lengvarsky.

Zdaniem ministra zdrowia obywatele Słowacji powinni móc wybrać, którym preparatem będą zaszczepieni. “Będziemy dążyć do tego, aby mieli swobodny wybór szczepionek, także tych niezarejestrowanych (przez Europejską Agencję Leków – PAP)” – zapowiedział minister zdrowia.

- reklama -

Sprowadzenie na Słowację w marcu 200 tys. dawek szczepionki Sputnik V przez ówczesnego premiera Igora Matovicza bez poinformowania prezydent Zuzany Czaputovej oraz partnerów z koalicji rządowej doprowadziło do rezygnacją Matovicza ze stanowiska premiera.

Czytaj także: Młoda kobieta zmarła po AstraZence. Dalsze szczepienia pod znakiem zapytania

Piotr Górecki (PAP)

- reklama -

ptg/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x