INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:40 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Banaś wie, dlaczego PiS go zwalcza. „Kamiński miał swojego kandydata na prezesa NIK”

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś w programie „Czarno na Białym” na antenie TVN 24 zdradził, dlaczego PiS go zajadle zwalcza. Powód jest prosty: minister spraw wewnętrznych, Mariusz Kamiński miał po prostu innego kandydata na funkcję szefa NIK. „Wiele czynników na to wskazywało”  – twierdzi Banaś – że szef MSWiA chciał mieć „monopol na wszystkie informacje i w ten sposób sugerować, jakie sprawy kadrowe ma podejmować prezes”.

– Sądzę, że odpowiedzialny za służby specjalne i policję Mariusz Kamiński miał w tym interes, aby jego człowiek był na stanowisku prezesa Najwyższej Izby Kontroli – stwierdził Banaś.

– Wobec mnie podjęto już działanie operacyjne w 2018 roku, chociaż było klaskanie i chwalenie mnie w trakcie kampanii wyborczej, jak to w dużym stopniu Marian się przyczynił do osiągnięcia sukcesu, chociażby w uszczelnieniu systemu podatkowego – dodał dzisiejszy szef NIK.

Zdaniem Banasia, Jarosław Kaczyński uważał go za „człowieka sukcesu” i to on miał zaproponować mu stanowisko szefa NIK.

– W mojej ocenie prezes PiS nie podzielił się ta informacja wcześniej z Mariuszem Kamińskim, który w mojej ocenie miał już przygotowanego kandydata na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. […] Moim zdaniem to było głównie powodem tego, że rozpoczęła się nagonka na moją osobę – podsumował Marian Banaś.

– Rozbieżność interesów w samym obozie władzy – podsumowuje całą sytuację Banaś.

 

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Rzecznik KE mówi, że Polska musi zapłacić karę! Morawiecki twardo odpowiada i mówi NIE TAK SZYBKO

TSUE zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości 500 tys. euro dziennie ze względu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x