INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:45 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Republikanie krytykują porównanie noszenia maseczek do Holokaustu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Lider mniejszości republikańskiej w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy oburzył się we wtorek na deputowaną z jego partii Marjorie Taylor Greene, która porównała wymóg noszenia maseczek w dobie epidemii do Holokaustu. Krytykowali to też inni członkowie Kongresu.

“Marjorie jest w błędzie, a jej celowa decyzja o porównaniu okropności Holokaustu z noszeniem masek jest przerażająca. (…) Holokaust jest największą potwornością popełnioną w historii. Fakt, że trzeba to dziś przypominać, jest głęboko niepokojący” – ocenił cytowany przez NBC McCarthy.

- reklama -

Wezwał Amerykanów do zjednoczenia, aby pokonać antysemityzm i wszelkie próby pomniejszania historii Zagłady. “Powiem jasno: Konferencja Republikańska Izby potępia te słowa” – oświadczył Republikanin.

Także inni kongresmeni z GOP piętnowali Greene. Liz Cheney nazwała porównanie “szatańskim obłędem”, a Adam Kinzinger skwitował to jako “absolutnie chore”. Natomiast przywódca demokratycznej większości w Senacie Chuck Schumer uznał komentarze Green za “obrzydliwe, naganne”. Wyraził też przekonanie, że “Greene powinna natychmiast zaprzestać (używania) tego plugawego języka”.

Były doradca McCarthy’ego i członek rady Muzeum Holokaustu, Jeff Miller, tweetował we wtorek, że opinie Republikanki były “obrzydliwe, ignoranckie i obraźliwe”. “Myślę, że powinnaś złożyć wizytę w amerykańskim Muzeum Holokaustu. (…) Jeśli jednak się mylę i nie jesteś ignorantką w sprawach Holokaustu (…) to jesteś po prostu odrażająca” – pisał Miller na Twitterze.

- reklama -

NBC zwraca uwagę na fakt, że Greene, która wcześniej sugerowała, iż kalifornijskie pożary zostały wzniecone przez żydowskie lasery kosmiczne, nawiązała we wtorek do artykułu o kalifornijskiej sieci sklepów spożywczych Food City. Zaszczepieni pracownicy, którzy mają na identyfikatorach znaczek potwierdzający szczepienie przeciw Covid-19 mogą, chodzić wewnątrz bez maseczek.

“Zaszczepieni pracownicy dostają logo szczepień, tak jak naziści zmuszali Żydów do noszenia żółtej gwiazdy. (…) Paszporty szczepień i żądanie maseczek tworzą dyskryminację ludzi nieszczepionych, którzy ufają swoim systemom odpornościowym w obliczu wirusa, który jest w 99 proc. do przeżycia” – wyjaśniała.

Argumentowała, że nie porównuje regulacji dotyczących epidemii “do Holokaustu, tylko do dyskryminacji Żydów we wczesnych latach nazistowskich. (…) Przestańcie łykać ataki lewicowych mediów pod moim adresem” – zaapelowała.

- reklama -

W minionym tygodniu Greene porównała utrzymywany przez demokratyczną szefową Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wymóg noszenia maseczek w parlamencie do Holokaustu.

“Ta kobieta jest chora psychicznie” – powiedziała przy tej okazji o Pelosi.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx