INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:42 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

To było nieuniknione?! Ludzie rezygnują z 2. dawki szczepionki AstraZeneki po przypadkach zakrzepów krwi

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Stwierdzone w Australii przypadki zakrzepów krwi u osób zaszczepionych przeciw Covid-19 preparatem firmy AstraZeneca sprawiły, że wielu ludzi zaczęło rezygnować z przyjęcia drugiej dawki tego produktu – poinformował portal news.com.au.

Gdy zespół doradzający rządowi ws. szczepionek (ATAGI) zalecił, by preparat AstraZeneki przyjmowały tylko osoby w wieku 60 lat i starsze, wiele osób zaczęło obawiać się przyjęcia drugiej dawki i przechodzić na szczepionkę produkowaną przez Pfizera. Wcześniej rekomendacja ws. specyfiku AZ dotyczyła stosowania go u osób powyżej 50. roku życia, jednak po śmierci w połowie czerwca 52-letniej kobiety z powodu zakrzepów krwi zalecenie to zmieniono.

- reklama -

Przedstawiciel władz ds. służby zdrowia Brendan Murphy powiedział podczas przesłuchania przed komisją senacką ds. Covid-19 w poniedziałek wieczorem, że osoby w wieku od 50 do 59 lat, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki AZ, powinny otrzymać też drugą.

Zdaniem Johna Skerritta z urzędu nadzoru leków (TGA), jeśli ludzie czuli się dobrze po pierwszej dawce szczepionki brytyjsko-szwedzkiej firmy, nie powinny wystąpić u nich komplikacje zdrowotne po drugiej. „ATAGI nadal zaleca, by nie mieszać szczepionek” – powiedział.

Współprzewodniczący ATAGI Christopher Blyth powiedział w oparciu o dane z Australii, że ryzyko śmierci z powodu szczepionki AstraZeneki wynosi jeden na dwa miliony. Odnotowano 60 przypadków zakrzepicy krwi po zaszczepieniu tym preparatem, w tym dwa śmiertelne.

- reklama -

Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się 30 356 osób, 910 zmarło. (PAP)

skib/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x