INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:50 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Europoseł pobił własną matkę. Środowisko LGBT odetnie się od Biedronia?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Wstrząsająca przeszłość Roberta Biedronia pogrąża ikonę polskich ruchów LGBT. Dlaczego europoseł uniknął więzienia?

– Biedroń pobił własną matkę tak dotkliwie, iż miała złamaną szczękę – ujawniła „Warszawska Gazeta”. Redakcja dotarła do największej tajemnicy z przeszłości założyciela Wiosny.

- reklama -

Robert Biedroń, najbardziej znany działacz środowisk LGBT miał w 2000 roku postawione zarzuty za znęcanie się i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu własnej matki. Sprawę jednak warunkowo umorzono.

To o tyle szokujące, że z ustaleń dziennikarzy wynika, że sprawa była bardzo poważna. Gazeta podaje, że Biedroń złamał szczękę własnej matce.

– Według relacji naszego źródła Biedroń złamał szczękę swojej matce. Wiedząc o trudnej przeszłości lidera „Wiosny”, byliśmy ostrożni wobec tych informacji. Po kilku dniach zaczęliśmy weryfikować, czy te informacje są prawdziwe. Potwierdzenie, że sprawa faktycznie miała miejsce, otrzymaliśmy od prezesa Sądu Rejonowego w Krośnie Krzysztofa Szmidta, przed którym toczyła się sprawa przeciwko Biedroniowi – relacjonuje „Warszawska Gazeta”.

- reklama -

Najbardziej szokujące jest jednak co innego. Akta sprawy lidera polskiego środowiska LGBT… zaginęły.

– Podczas zbierania materiału do tego tekstu dotarła do nas osoba, zastrzegając swoje dane, która twierdzi, że akta tej sprawy zostały wyniesione z sądu w maju 2018 roku! – ujawnili dziennikarze.

Znikające akta to nie wszystko. Świadkowe z tamtego okresu nagle „stracili pamięć”.

- reklama -

Według dziennikarzy warunkowe postanowienie o umorzeniu mogło zapaść przed sądem w chwili pojednania matki z synem.

– Warunkowe umorzenie sprawy oznacza, że wina i okoliczności sprawy nie budzą wątpliwości, ale szkodliwość społeczna i postawa sprawcy, dotychczasowy sposób życia dają podstawy uznania, że będzie przestrzegał porządku prawnego – wyjaśnił prawnik.

– W szczególnych sytuacjach Kodeks Karny daje możliwość sądowi zakończenia postępowania bez skazania, nawet gdy oczywiste jest, że oskarżony dopuścił się przestępstwa – dodaje.

Źródło: „Warszawska Gazeta”

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x