INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:49 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Europoseł pobił własną matkę. Środowisko LGBT odetnie się od Biedronia?

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Wstrząsająca przeszłość Roberta Biedronia pogrąża ikonę polskich ruchów LGBT. Dlaczego europoseł uniknął więzienia?

– Biedroń pobił własną matkę tak dotkliwie, iż miała złamaną szczękę – ujawniła „Warszawska Gazeta”. Redakcja dotarła do największej tajemnicy z przeszłości założyciela Wiosny.

- reklama -

Robert Biedroń, najbardziej znany działacz środowisk LGBT miał w 2000 roku postawione zarzuty za znęcanie się i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu własnej matki. Sprawę jednak warunkowo umorzono.

To o tyle szokujące, że z ustaleń dziennikarzy wynika, że sprawa była bardzo poważna. Gazeta podaje, że Biedroń złamał szczękę własnej matce.

– Według relacji naszego źródła Biedroń złamał szczękę swojej matce. Wiedząc o trudnej przeszłości lidera „Wiosny”, byliśmy ostrożni wobec tych informacji. Po kilku dniach zaczęliśmy weryfikować, czy te informacje są prawdziwe. Potwierdzenie, że sprawa faktycznie miała miejsce, otrzymaliśmy od prezesa Sądu Rejonowego w Krośnie Krzysztofa Szmidta, przed którym toczyła się sprawa przeciwko Biedroniowi – relacjonuje „Warszawska Gazeta”.

- reklama -

Najbardziej szokujące jest jednak co innego. Akta sprawy lidera polskiego środowiska LGBT… zaginęły.

– Podczas zbierania materiału do tego tekstu dotarła do nas osoba, zastrzegając swoje dane, która twierdzi, że akta tej sprawy zostały wyniesione z sądu w maju 2018 roku! – ujawnili dziennikarze.

Znikające akta to nie wszystko. Świadkowe z tamtego okresu nagle „stracili pamięć”.

- reklama -

Według dziennikarzy warunkowe postanowienie o umorzeniu mogło zapaść przed sądem w chwili pojednania matki z synem.

– Warunkowe umorzenie sprawy oznacza, że wina i okoliczności sprawy nie budzą wątpliwości, ale szkodliwość społeczna i postawa sprawcy, dotychczasowy sposób życia dają podstawy uznania, że będzie przestrzegał porządku prawnego – wyjaśnił prawnik.

– W szczególnych sytuacjach Kodeks Karny daje możliwość sądowi zakończenia postępowania bez skazania, nawet gdy oczywiste jest, że oskarżony dopuścił się przestępstwa – dodaje.

Źródło: „Warszawska Gazeta”

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ustawa albo śmierć! Niedzielski grozi PiS dymisją

Adam Niedzielski ma grozić premierowi złożeniem dymisji. Do zamieszania odniósł się rzecznik rządu. Według dziennikarzy radia RMF minister zdrowia Adam...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x