INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:41 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Australia anulowała wizę Novaka Djokovicia. Decyzję podjął minister ds. imigracji

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Minister ds. imigracji Alex Hawke anulował wizę tenisisty Novaka Djokovicia. To koniec ciągnącego się od dwóch tygodni skandalu.

Serbski tenisista może już zapomnieć o Australian Open. Ciągnący się od tygodni skandal z wpuszczeniem do Australii Novaka Djokovicia znalazł swój finał.

- reklama -

Minister ds. imigracji Alex Hawke anulował wizę tenisisty. Swoją decyzję motywował „interesem publicznym”.

„Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy art. 133C ust. 3 Ustawy o migracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovica ze względów zdrowotnych” – napisał w oficjalnym dokumencie minister.

Minister dodał, że rząd jest mocno zaangażowany w “ochronę granic Australii”, jeżeli chodzi o walkę z pandemią związaną z COVID-19.

- reklama -

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że raptem w poniedziałek prawnicy Djokovicia wygrali apelację w sądzie, a lider światowego rankingu mógł rozpocząć treningi.

Decyzja Hawke’a, aby cofnąć wizę zawodnika, ma jednak swoje dalsze konsekwencje. Przez decyzję ministra Djoković przez trzy lata może mieć zakaz wstępu na teren Australii.

Zamieszanie związane z Djokovicem rozpoczęło się w czwartek (6 stycznia), gdy pojawił się na lotnisku w Melbourne. Jako, że Serb nie jest zaszczepiony, do Australii miał wjechać na podstawie tzw. wyjątku medycznego wydanego przez rząd stanu Wiktoria i Tennis Australia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
zenia
14.01.2022 14:10

Samo zamieszanie z wynikiem testu i obecność w miejscach publicznych Djokovica jest dziwne ale ten człowiek prawdopodobnie nie jest chory, wystarczy jego przetestować czy stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego, zaszczepieni zawodnicy mogą być większym zagrożeniem bo też przenoszą zakazenie! ten system jest faszystowski i totalitarny, oparty na kłamstwie a rząd Australii mam nadzieję że kiedyś zostanie za to rozliczony!

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Spółki technologiczne bombami z opóźnionym zapłonem

Słynny na Wall Street fundusz inwestujący w spółki technologiczne, stworzony przez Cathie Wood jest zagrożony upadkiem, informuje serwis Bloomberg....

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x