INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:54 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Putin może zająć Kijów. Waszyngton szykuje się na najgorsze

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Rozkaz wykonania zbrodni – rabunku polskich dzieci

Środa, 15 maja 1940 r. To była zbrodnia z premedytacją. Zaplanowana i oparta o dokładne wytyczne. W ramach jej realizacji Niemcy zrabowali Polsce to, co...

Koniecznie przeczytaj

Kiedy Rosja zaatakuje Ukrainę? Według amerykańskich mediów Putin może szykować się do zajęcia Kijowa i obalenia władzy.

Telewizja CNN, powołując się na przedstawicieli administracji USA, poinformowała, że amerykańskie władze mają informacje wskazujące, że Rosja może planować zajęcie stolicy Ukrainy i obalenie obecnych władz. USA z niepokojem przyglądają się również rozmieszczaniu rosyjskich wojsk na Białorusi.

- reklama -

CNN zaznacza, że Waszyngton wciąż nie jest pewny, czy na Kremlu podjęto szczegóły agresji na Ukrainę.

„Niektórzy oficjele, którzy widzieli informacje wywiadowcze, mówią że są dowody na to, że Rosja planuje próbę zajęcia stolicy Ukrainy, Kijowa i obalenie władz” – podaje CNN. Telewizja dodaje że przemieszczenie wojsk z rosyjskiego Dalekiego Wschodu – Wschodniego Okręgu Wojskowego – na Białoruś zdaje się szczególnie niepokojące w tym kontekście.

Doniesienia CNN potwierdził przedstawiciel Departamentu Stanu. Stwierdził, że rozlokowanie wojsk na Białorusi daje Rosji dodatkowe możliwości i kierunki ataku na Ukrainę.

- reklama -

Oficjalnie rosyjscy żołnierze przyjechali na ćwiczenia wojskowe, ale nie były one wcześniej zapowiadane. Do tego liczba żołnierzy jest większa niż w przypadku zwykłych manewrów.

Dyplomata stwierdził też, że rozmieszczenie wojsk stawia pod znakiem zapytania to, czy kontrolę nad Białorusią rzeczywiście jeszcze sprawuje Alaksandr Łukaszenka i czy Białoruś jest państwem suwerennym.

Inny scenariusz zakłada ofensywę na Ukrainę z Donbasu. Celem byłoby przejęcie terytorium pozwalającego na połączenie z Krymem.

- reklama -

Rzecznik Pentagonu John Kirby ocenił, że rozmieszczenie wojsk rosyjskich – wzdłuż niemal całej granicy rosyjsko-ukraińskiej, na Krymie i na Białorusi – daje Rosji „wiele opcji działania” w perspektywie ewentualnej agresji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
20.01.2022 13:04

Kurduplowi i jego ruskiej nędzy śniła się potęga, a pozostały mu już tylko dwa wyjścia : rozpętać III Wojnę Światową lub strzelić sobie w łeb. Osobiście polecam aplikację Nowiczok.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Najnowszy plan dla Unii Europejskiej – zakaz jedzenia mięsa i nabiału oraz hodowli wszelkich zwierząt

Według najnowszych projektów obywatele państw członkowskich Unii mają żywić się „szczawiem i mirabelkami”, nosić łapcie i zostać objęci zakazem...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x