INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:21 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Fałszywe dane w raporcie Ministerstwa Zdrowia. „Doszło do zaniedbania przez lekarzy”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia doczekała się kolejnego zwrotu. Tym razem wina została zrzucona na lekarzy pracujących na oddziałach covidowych.

W dobowym raporcie Ministerstwa Zdrowia wykazano 43 zgony covidowe w powiecie kłodzkim. Sytuacja była szokująca, bo dotychczas dobowa liczba takich zgonów nie przekraczała tam 0-5 zgonów.

- reklama -

Jakim cudem nagle, jednego dnia, zmarły tam z tego powodu 43 osoby? Dla miejscowości żyjącej z turystyki takie dane to wyrok śmierci, bo nikt nie będzie chciał odwiedzać ogniska epidemii.

Sprawą zajęli się lokalni dziennikarze. Szybko okazało się, że w rzeczywistości nie zmarły 43, a tylko jedna osoba.

Skąd więc 43 zgony w raporcie Ministerstwa Zdrowia? Sanepid zrzucił winę na szpital, który podał dane za listopad, grudzień i początek stycznia.

- reklama -

Teraz do sprawy odniosła się dyrekcja szpitala w Kłodzku. Dyrektor ZOZ Kłodzko, Jadwiga Radziejewska powiedziała, że doszło do „zaniedbania przez lekarzy pracujących na oddziałach Covidowych, którzy zajęci pracą przy pacjentach zapomnieli o dopełnieniu obowiązku zgłoszeniowym”.

„Raporty przekazywane były do Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej Starostwa Powiatowego w Kłodzku i do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Nie zostały natomiast złożone formularze zgłoszeń chorób zakaźnych zgodnie z art. 27 ust.9 ustawy z 5 grudnia 2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi” – dodaje.

W efekcie 43 covidowe zgony z listopada i grudnia ubiegłego roku oraz pierwszego tygodnia stycznia, zostały zaraportowane jednego dnia i wykazane w dobowych statystykach Ministerstwa Zdrowia 15 stycznia br.

- reklama -

Dyrektor szpitala poinformowała dziennikarzy portalu 24klodzko.pl, że lekarze, którzy zaniechali czynności zostali ukarani karą regulaminową.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
hailander
20.01.2022 10:03

“Jakim cudem nagle, jednego dnia, zmarły tam z tego powodu 43 osoby? Dla miejscowości żyjącej z turystyki takie dane to wyrok śmierci, bo nikt nie będzie chciał odwiedzać ogniska epidemii.”i wszystko jasne – zaszczepy padaja jak much na nagle 21 ale mogło by to zaszkodzic turystyce

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x