INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:29 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wiary, nadziei i miłości – wielkanocne życzenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzenia Polakom złożył arcybiskup Stanisław Gądecki

W Wielką Sobotę Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki złożył wiernym życzenia z okazji Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Skierował je do Polaków w kraju i poza jego granicami, ale także do uciekinierów z Ukrainy przebywających w Polsce.

- reklama -

Abp Gądecki zwrócił uwagę na szczególnie trudny czas, w jakim przyszło ludzkości przeżywać kolejną Wielkanoc. – W tym trudnym czasie, kiedy w wyniku wojny w Ukrainie, na oczach całego świata, ginie tak wielu ludzi, życzę nam wszystkim przede wszystkim odwagi i pokoju – powiedział arcybiskup Gądecki.

Pełny tekst życzeń:

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć Polakom w Ojczyźnie i poza jej granicami – a także tym wszystkim uchodźcom, którzy tegoroczne święta będą spędzać w naszym kraju – najserdeczniejsze życzenia. W tym trudnym czasie, kiedy w wyniku wojny w Ukrainie, na oczach całego świata ginie tak wielu ludzi, życzę nam wszystkim przede wszystkim odwagi i pokoju.

- reklama -

Niech Zmartwychwstały Pan wlewa w nasze serca wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli świętować cud wielkanocnego poranka pewni tego, że On zwyciężył zło, także to, w które uwikłany jest współczesny świat.

Niech doświadczenie Paschalnego Misterium uzdalnia nas do tego, byśmy mocno trzymali się Chrystusa, który niesie zbawienie i jednocześnie byli świadkami Jego miłosiernej Miłości. Błogosławionych Świąt!

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

„Dupiarz” wywiedziony w pole

Wygląda na to, że Rafał „dupiarz” Trzaskowski w ogóle nie powinien się odzywać. Co się odezwie, to trafia kulą...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x