INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:12 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Świat żegna królową Elżbietę

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Informacja o śmierci królowej Elżbiety obiegła cały świat. W epoce Internetu, właśnie interentowymi wpisami, w ciągu kilku godzin od podania tej smutnej wiadomości, świat żegnał królową. Nie tylko głowy państw.

Informacja o śmierci królowej Elżbiety stała się najważniejszą informacją dnia wszystkich serwisów informacyjnych wszystkich stacji na świecie. Przyćmiła nawet wojnę na Ukrainie, kryzys energetyczny i pandemię. W ciągu kilku godzin hołd najbardziej znanej monarchini na świecie zaczęły oddawać kolejne kraje i miasta. Jednym z pierwszych była Warszawa. W nocy po śmierci królowej specjalna instalacja rozbłysła na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki.

- reklama -
Warszawa. “Portret” zmarłej monarchini na Pałacu Kultury i Nauki. Fot. Twitter

Zmarłą monarchinię pożegnał także Gdańsk.

Fot. Twitter

Swoją monarchinię pożegnał też Larry – słynny kot z Downing Street, niepodzielnie tam panujący. Na jego twitterowym profilu pojawiło się zdjęcie królowej z podpisem “Thank you Ma’am” – Dziękuję Wasza Wysokość.

Fot. Twitter/Larry the Cat

Chociaż Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, w Brukseli unijne flagi na znak szacunku dla zmarłej monarchini zostały opuszczone do połowy masztów.

- reklama -
Fot. Twitter

Przed wejściem do Pałacu Elizejskiego, siedziby prezydenta Francji wystawiono flagi francuskie i unijne, a w centrum umieszczono flagę Wielkiej Brytanii.

Fot. Twitter

Tej nocy Wielka Brytania nie śpi. Hołd królowej oddali londyńscy taksówkarze.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Izrael znowu napluł na swoje ofiary

Izrael „ukarał” żołnierzy, według niego (bo prawdy przecież nie znamy) „zamieszanych” w atak na konwój humanitarny, w którym zginęło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx