INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:26 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Świat żegna królową Elżbietę

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Informacja o śmierci królowej Elżbiety obiegła cały świat. W epoce Internetu, właśnie interentowymi wpisami, w ciągu kilku godzin od podania tej smutnej wiadomości, świat żegnał królową. Nie tylko głowy państw.

Informacja o śmierci królowej Elżbiety stała się najważniejszą informacją dnia wszystkich serwisów informacyjnych wszystkich stacji na świecie. Przyćmiła nawet wojnę na Ukrainie, kryzys energetyczny i pandemię. W ciągu kilku godzin hołd najbardziej znanej monarchini na świecie zaczęły oddawać kolejne kraje i miasta. Jednym z pierwszych była Warszawa. W nocy po śmierci królowej specjalna instalacja rozbłysła na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki.

Warszawa. “Portret” zmarłej monarchini na Pałacu Kultury i Nauki. Fot. Twitter
- reklama -

Zmarłą monarchinię pożegnał także Gdańsk.

Fot. Twitter

Swoją monarchinię pożegnał też Larry – słynny kot z Downing Street, niepodzielnie tam panujący. Na jego twitterowym profilu pojawiło się zdjęcie królowej z podpisem “Thank you Ma’am” – Dziękuję Wasza Wysokość.

Fot. Twitter/Larry the Cat

Chociaż Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, w Brukseli unijne flagi na znak szacunku dla zmarłej monarchini zostały opuszczone do połowy masztów.

Fot. Twitter
- reklama -

Przed wejściem do Pałacu Elizejskiego, siedziby prezydenta Francji wystawiono flagi francuskie i unijne, a w centrum umieszczono flagę Wielkiej Brytanii.

Fot. Twitter

Tej nocy Wielka Brytania nie śpi. Hołd królowej oddali londyńscy taksówkarze.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx