INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:38 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Stan wyjątkowy w Waszyngtonie! Mają, co chcieli?

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

Waszyngton, Nowy Jork i Chicago mierzą się z potężnym kryzysem. Tym razem nie chodzi o koronawirusa ale o napływ nielegalnych imigrantów, z którym władze stanowe sobie nie radzą. To „zemsta” republikańskich stanów, które dostarczają nielegalnych zatroskanym o nich Demokratom.

Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser ogłosiła stan wyjątkowy. Powodem jego wprowadzenia, jest, jak określiła sama burmistrz „trwający kryzys humanitarny”. Wprowadzając stan wyjątkowy, Bowser zapowiedziała też otwarcie centrum koordynacyjnego dla migrantów.

- reklama -
Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser ogłosiła stan wyjątkowy. fot. You Tube

Wszystko dlatego, że miasto boryka się falą nielegalnych imigrantów, dostarczanych autobusami z nadgranicznych Teksasu i Arizony. Rządzący tam Republikanie są przeciwni polityce demokratów ze Wschodniego Wybrzeża postulujących przyjmowanie nielegalnych imigrantów, którzy przedostają się przez granicę. Teksas i Arizona postanowiły przybyszy, przedostających się do USA przez Meksyk odstawiać do stolicy. Gubernatorzy tych stanów nie ukrywają, że skoro Demokraci życzą sobie przyjmowania nielegalnych imigrantów, to spełnią ich życzenie. Od kwietnia do Waszyngtonu, Nowego Jorku i Chicago przybywają więc autokary wypełnione nielegalnymi imigrantami schwytanymi po przekroczeniu granicy w Arizonie lub Teksasie. To oznacza kłopoty dla Nowego Jorku i Waszyngtonu, bowiem lewaccy politycy chętnie głoszą populistyczne hasła, ale niechętnie chcą za to płacić. Mają i taki kłopot, że także mieszkańcu tych stanów, popierających Demokratów, nie mają ochoty ponosić kosztów utrzymania nielegalnych ani na zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa i własnego komfortu z powodu przybywających nieproszonych gości.

Władze stanów Waszyngton i Nowy Jork uznały, że wobec gigantycznego napływu migrantów najlepiej będzie zorganizować konkretną pomoc przybyłym. Wprowadzenie stanu wyjątkowego jest o tyle wygodne, że pozwala na przekierowanie funduszy federalnych na ten cel i sprawne reagowanie. Tak czy inaczej zapłacą więc wszyscy Amerykanie.

Chcecie? Macie

- reklama -

Tymczasem, jak podaje CNN, tylko w czwartek biuro gubernatora Teksasu do stolicy wysłało ponad 7900 migrantów w 190 autobusach, ponad 2200 osób do Nowego Jorku i ponad 300 przybyszy do Chicago. Z Arizony do Waszyngtonu wysłano natomiast 46 autobusów z 1677 pasażerami.

W ten sposób do Waszyngtonu miało przybyć już ponad 9 tysięcy migrantów. Tym niemniej wprowadzenie stanu wyjątkowego trzeba było jakoś uzasadnić.  – Dzięki naszemu planowi pozostajemy wierni naszym wartościom i budujemy system, który wspiera spójną i dobrze skoordynowaną akcję – oświadczyła Muriel Bowser.

Zapowiedziała także, że utworzone właśnie Biuro Usług dla Migrantów zapewni podstawowe potrzeby przybywającym, takie jak posiłki, transport, pilną opiekę medyczną i załatwienie formalności związanych z procesem łączenia rodzin. Jednoczenie gubernator stanu Nowy Jork zapowiedziała,  że nie zamierza stosować się do federalnego prawa imigracyjnego czyli w skrócie – zaprasza wszystkich. Wygląda więc na to, że południowe, republikańskie stany nadal będą miały pełno roboty z przywożeniem nielegalnych do Nowego Jorku i Waszyngtonu. Co będzie w dłuższej perspektywie, trudno ocenić. Ale już teraz niektórzy zadają pytanie, czy to czasem nie pachnie kolejną wojną secesyjną?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
10.09.2022 09:09

To lewackie bydło nie ogarnia umysłowo do czego doprowadzą ich bezrozumne pomysły. Szkoda tego pięknego kraju.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Prawicowej rewolucji nie było

Zamordystyczny kurs brukselskiego establishmentu i „dokręcanie śruby” niepokornym zostaną utrzymane. Ogłoszony już po eurowyborach wyrok TSUE nakładający na Węgry...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx