INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:09 | niedziela | 29.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy: ukradliśmy i co nam zrobicie?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Niemcy mówią to już otwarcie – jesteśmy kontynuacją III Rzeszy. Kradliśmy i rabowaliśmy i mamy to zrabowane mienie u siebie. Jako kontynuacja państwa nazistów nie oddamy tego, co ukradliśmy i co nam zrobicie?

Sprawa reparacji wojennych dla Polski chyba po raz pierwszy zwróciła uwagę świata na skalę niemieckich zbrodni w Polsce. Co może zaskakiwać, Niemcy już nawet nie posypują rytualnie głowy popiołem, tylko otwarcie się przyznają do rabunku i nie tylko nie zamierzają zapłacić za swoje zbrodnie, ale nawet oddać tego, co zrabowali. A gdyby ktoś miał na to ochotę, władze mu tego zabronią.

- reklama -

Tak było w przypadku kościelnego dzwonu. Rzecz w tym, że w czasie okupacji Niemcy rabowali także kościelne dzwony, które przetapiali na pociski, działa i inną broń. Tę konfiskatę rozpoczęli w 1940 roku.  W tej chwili jeszcze ponad 1300 takich ukradzionych dzwonów znajduje się w Niemczech. Jeden z nich pory służy w ewangelickim kościele w Penzbergu w Bawarii. W ostatnich dniach parafia zdecydowała się przyznać do jego posiadania i chciała zwrócić dzwon polskiej parafii, z której został ukradziony przez Niemców i która się o niego upomniała jeszcze w 2017 roku. Bawarska parafia była nawet skłonna to uczynić – zdjęła dzwon z wieży, sfinansowała sobie nowy, ale zwrotu dzwonu, zabroniło jej  niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rzecznik niemieckiego MSZ stwierdził, że „dzwony należą do państwa – zostały podczas wojny przejęte przez Rzeszę, a jej następczynią jest Republika Federalna Niemiec.”.

Dzwony można przekazać do miejsc ich pochodzenia w szczególnych przypadkach – jako znak porozumienia i pojednania ze (…) wschodnim sąsiadem. Przekazanie może mieć prawną formę trwałego użyczenia – oznajmił. Zdanie to podzielił uzależniony od państwowego finansowania Związek Kościołów Ewangelickich. – W żadnym razie nie należą do dzisiejszych katolickich parafii w Polsce – ogłosił swoje stanowisko, co najwyżej dopuszczając „w pojedynczych przypadkach”… darowiznę.

- reklama -

Inny słowy – Niemcy najpierw nas okradli, teraz bezprawnie przetrzymują naszą własność, ale łaskawie mogą ją nam trwale użyczyć… Pora na nowe przysłowie – jedź do Niemiec, srebrne łyżeczki twojego dziadka już tam są.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

7 KOMENTARZE

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
14.09.2022 10:52

Niemieckie faszystowskie smiecie !

Ewa-Maria
15.09.2022 18:55

Złodziejski kraj, złodziejskie obyczaje.

a po co wam
17.09.2022 17:23

To jest rzesza hitlerowska z obecnym AdolfHitlerScholz i tej faszystki von der Leyen

AMBROGI5O
15.09.2022 11:20

Antypolskie polityczne śmiecie z
Polski bredziły , że Szwaby to nasi
najlepsi adwo-kaci przy wejściu
do komuno-faszystowskiej Unii
Euro-pejskiej …!

Paweł Kopeć
14.10.2022 12:39

Niech płaci i oddaje niemiecka UE Niemiec!

Dr. Pavl Kopetzky
22.10.2022 16:31

Wszystkie sądy świata i trybunał haski!
No i Sąd Ostateczny!
Przed Jahwe…
Vide: Dekalog, VII. Nie kradnij!, ST/NT Biblia, KKK, Breviarium Fidei, Ojcowie Kościoła Wschodu i Zachodu, Boska Komedia, Dantego, Przeraźliwe cho trąby ostatecznej, K. Bolesławiusza…etc.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kamienie milowe, czyli groźne skały

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze nie tak dawno chwalił się wynegocjowaniem „kamieni milowych”. Teraz zdystansował się od nich prezydent Andrzej...

Przeczytaj jeszcze to!

7
0
Podziel się z nami swoją opiniąx