INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:09 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy: ukradliśmy i co nam zrobicie?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Niemcy mówią to już otwarcie – jesteśmy kontynuacją III Rzeszy. Kradliśmy i rabowaliśmy i mamy to zrabowane mienie u siebie. Jako kontynuacja państwa nazistów nie oddamy tego, co ukradliśmy i co nam zrobicie?

Sprawa reparacji wojennych dla Polski chyba po raz pierwszy zwróciła uwagę świata na skalę niemieckich zbrodni w Polsce. Co może zaskakiwać, Niemcy już nawet nie posypują rytualnie głowy popiołem, tylko otwarcie się przyznają do rabunku i nie tylko nie zamierzają zapłacić za swoje zbrodnie, ale nawet oddać tego, co zrabowali. A gdyby ktoś miał na to ochotę, władze mu tego zabronią.

- reklama -

Tak było w przypadku kościelnego dzwonu. Rzecz w tym, że w czasie okupacji Niemcy rabowali także kościelne dzwony, które przetapiali na pociski, działa i inną broń. Tę konfiskatę rozpoczęli w 1940 roku.  W tej chwili jeszcze ponad 1300 takich ukradzionych dzwonów znajduje się w Niemczech. Jeden z nich pory służy w ewangelickim kościele w Penzbergu w Bawarii. W ostatnich dniach parafia zdecydowała się przyznać do jego posiadania i chciała zwrócić dzwon polskiej parafii, z której został ukradziony przez Niemców i która się o niego upomniała jeszcze w 2017 roku. Bawarska parafia była nawet skłonna to uczynić – zdjęła dzwon z wieży, sfinansowała sobie nowy, ale zwrotu dzwonu, zabroniło jej  niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rzecznik niemieckiego MSZ stwierdził, że „dzwony należą do państwa – zostały podczas wojny przejęte przez Rzeszę, a jej następczynią jest Republika Federalna Niemiec.”.

Dzwony można przekazać do miejsc ich pochodzenia w szczególnych przypadkach – jako znak porozumienia i pojednania ze (…) wschodnim sąsiadem. Przekazanie może mieć prawną formę trwałego użyczenia – oznajmił. Zdanie to podzielił uzależniony od państwowego finansowania Związek Kościołów Ewangelickich. – W żadnym razie nie należą do dzisiejszych katolickich parafii w Polsce – ogłosił swoje stanowisko, co najwyżej dopuszczając „w pojedynczych przypadkach”… darowiznę.

- reklama -

Inny słowy – Niemcy najpierw nas okradli, teraz bezprawnie przetrzymują naszą własność, ale łaskawie mogą ją nam trwale użyczyć… Pora na nowe przysłowie – jedź do Niemiec, srebrne łyżeczki twojego dziadka już tam są.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
14.09.2022 10:52

Niemieckie faszystowskie smiecie !

Ewa-Maria
15.09.2022 18:55

Złodziejski kraj, złodziejskie obyczaje.

a po co wam
17.09.2022 17:23

To jest rzesza hitlerowska z obecnym AdolfHitlerScholz i tej faszystki von der Leyen

AMBROGI5O
15.09.2022 11:20

Antypolskie polityczne śmiecie z
Polski bredziły , że Szwaby to nasi
najlepsi adwo-kaci przy wejściu
do komuno-faszystowskiej Unii
Euro-pejskiej …!

Paweł Kopeć
14.10.2022 12:39

Niech płaci i oddaje niemiecka UE Niemiec!

Dr. Pavl Kopetzky
22.10.2022 16:31

Wszystkie sądy świata i trybunał haski!
No i Sąd Ostateczny!
Przed Jahwe…
Vide: Dekalog, VII. Nie kradnij!, ST/NT Biblia, KKK, Breviarium Fidei, Ojcowie Kościoła Wschodu i Zachodu, Boska Komedia, Dantego, Przeraźliwe cho trąby ostatecznej, K. Bolesławiusza…etc.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraina z Niemcami rządzą polskimi granicami

Ukraina z Komisją Europejską dogaduje się w sprawie... zakazu blokowania w Polsce dróg dojazdowych do granicy, a minister rolnictwa...

Przeczytaj jeszcze to!

7
0
Podziel się z nami swoją opiniąx