INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:33 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy: ukradliśmy i co nam zrobicie?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Niemcy mówią to już otwarcie – jesteśmy kontynuacją III Rzeszy. Kradliśmy i rabowaliśmy i mamy to zrabowane mienie u siebie. Jako kontynuacja państwa nazistów nie oddamy tego, co ukradliśmy i co nam zrobicie?

Sprawa reparacji wojennych dla Polski chyba po raz pierwszy zwróciła uwagę świata na skalę niemieckich zbrodni w Polsce. Co może zaskakiwać, Niemcy już nawet nie posypują rytualnie głowy popiołem, tylko otwarcie się przyznają do rabunku i nie tylko nie zamierzają zapłacić za swoje zbrodnie, ale nawet oddać tego, co zrabowali. A gdyby ktoś miał na to ochotę, władze mu tego zabronią.

- reklama -

Tak było w przypadku kościelnego dzwonu. Rzecz w tym, że w czasie okupacji Niemcy rabowali także kościelne dzwony, które przetapiali na pociski, działa i inną broń. Tę konfiskatę rozpoczęli w 1940 roku.  W tej chwili jeszcze ponad 1300 takich ukradzionych dzwonów znajduje się w Niemczech. Jeden z nich pory służy w ewangelickim kościele w Penzbergu w Bawarii. W ostatnich dniach parafia zdecydowała się przyznać do jego posiadania i chciała zwrócić dzwon polskiej parafii, z której został ukradziony przez Niemców i która się o niego upomniała jeszcze w 2017 roku. Bawarska parafia była nawet skłonna to uczynić – zdjęła dzwon z wieży, sfinansowała sobie nowy, ale zwrotu dzwonu, zabroniło jej  niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rzecznik niemieckiego MSZ stwierdził, że „dzwony należą do państwa – zostały podczas wojny przejęte przez Rzeszę, a jej następczynią jest Republika Federalna Niemiec.”.

Dzwony można przekazać do miejsc ich pochodzenia w szczególnych przypadkach – jako znak porozumienia i pojednania ze (…) wschodnim sąsiadem. Przekazanie może mieć prawną formę trwałego użyczenia – oznajmił. Zdanie to podzielił uzależniony od państwowego finansowania Związek Kościołów Ewangelickich. – W żadnym razie nie należą do dzisiejszych katolickich parafii w Polsce – ogłosił swoje stanowisko, co najwyżej dopuszczając „w pojedynczych przypadkach”… darowiznę.

- reklama -

Inny słowy – Niemcy najpierw nas okradli, teraz bezprawnie przetrzymują naszą własność, ale łaskawie mogą ją nam trwale użyczyć… Pora na nowe przysłowie – jedź do Niemiec, srebrne łyżeczki twojego dziadka już tam są.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
14.09.2022 10:52

Niemieckie faszystowskie smiecie !

Ewa-Maria
15.09.2022 18:55

Złodziejski kraj, złodziejskie obyczaje.

a po co wam
17.09.2022 17:23

To jest rzesza hitlerowska z obecnym AdolfHitlerScholz i tej faszystki von der Leyen

AMBROGI5O
15.09.2022 11:20

Antypolskie polityczne śmiecie z
Polski bredziły , że Szwaby to nasi
najlepsi adwo-kaci przy wejściu
do komuno-faszystowskiej Unii
Euro-pejskiej …!

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx