INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:51 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Elon Musk płacze ze śmiechu po tragedii w Przewodowie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Amerykańskie poczucie humoru zaprezentował Elon Musk, komentując zaiste „egzotyczny” sojusz polsko-niemiecki w ramach NATO.

Im więcej czasu upływa od wybuchu rakiety w Przewodowie, tym mniej wiadomo. Pierwsze informacje mówiły o rakiecie produkcji rosyjskiej, co sprawiło, że właścicielem rakiety została ogłoszona Rosja. Kiedy już wszystkie służby zostały postawione na nogi, ambasador Rosji w środku nocy został wezwany do polskiego MSZ, Joe Biden ogłosił, że rakieta może i była produkcji rosyjskiej, ale jej właścicielem jest Ukraina, pocisk został wystrzelony w ramach obrony przeciwrakietowej, tylko najwyraźniej komuś pomyliły się kierunki i poleciał na zachód zamiast na wschód, a w ogóle to był pociskiem przeciwlotniczym. Zaraz potem ku wersji o nieszczęśliwym wypadku i zabłąkaniu się w Polsce pocisku ukraińskiej obrony przeciwlotniczej zaczął głosić polski rząd.

- reklama -

Niezależnie od tego, czyj był pocisk, jego upadek na terytorium Polski wywołał falę komentarzy na całym świecie, a politycy masowo zaczęli przekazywać Polsce wyrazy wsparcia. Pierwsze informacje mówiły też o uruchomieniu art. 4 NATO, co jeden z internautów skomentował twitterowym wpisem „Polska i Niemcy będące po tej samej stronie podczas III wojny światowej”.

Na ten komentarz zareagował sam właściciel Twittera. Elon Musk „skomentował” wpis płaczącą ze śmiechu emot-ikonką.

Wskazywałoby to, że Musk zna historię stosunków polsko-niemieckich, zwłaszcza z czasu ostatniej wojny i nowy sojusz w jego opinii jest co najmniej dziwny, tym niemniej płacząca ze śmiechu „buźka” w momencie, gdy zginęło dwoje niewinnych ludzi, połączona z informacją o III wojnie światowej i odnosząca się jednocześnie do wojny, w której Niemcy zamordowali prawie 3 miliony Polaków, przez wielu internautów została uznana za mało zabawną.

- reklama -

Może to takie amerykańskie poczucie humoru? W końcu Barack Obama po obozie Auschwitz też chodził z rękami w kieszeniach.

Źródło: Twiiter, Najwyższy Czas

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Burmistrzowa
16.11.2022 16:34

Musk ma rację, ale jeśli nad POlską będą latać czarne krzyże, to ja wysiadam na najbliższym przystanku.

Paweł Kopeć
17.11.2022 08:46

No niestety…
Dlatego jak zawsze musimy liczyć tylko na siebie (zawsze jest się samemu).
Vide: wrzesień 1939 i później.
Konieczne są nam: atom, broń jądrowa/nuklearna; nawet półmilionowa armia, docelowo etc.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jenoty to złooooo…

Jest. Już jest. Dwieście trzydziesta czwarta odsłona przyczyn koronawirusa. Zatem - nie nietoperze w niedogotowanej zupce, niemyte owoce ani...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx