INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:34 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chanuka – tak, ale Krzyż już nie. Lewica w całej (czerwonej) krasie

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Najkrótsze streszczenie nowej władzy: Sejm jest miejscem świeckim, więc chanuka jest w nim mile widziana. Każde wyznanie jest mile widziane. Z wyjątkiem chrześcijaństwa i krzyża.

Nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy, gościł w Radiu Zet u red. Bogdana Rymanowskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu chanuki w polskim Sejmie, którą poseł Grzegorz Braun skutecznie zgasił zarówno expose Tuska, jak i zaprzysiężenie jego rządu 13 grudnia. Słuchacze Radia Zet usłyszeli więc bardzo znamienną wymianę zdań:

- reklama -

Bogdan Rymanowski: – Nie ma pan nic przeciwko temu, że chanuka jest w Sejmie?

Dariusz Wieczorek: – Nie mam nic przeciwko temu, bo każde z wyznań ma prawo w polskim Sejmie się pojawić, jeżeli ma rzeczywiście taką potrzebę.

Rymanowski: – I nie ma pan nic przeciwko temu wiszącemu w Sejmie krzyżowi?

- reklama -

Wieczorek:- Tu oczywiście mam! No, ale nie ma zgody, żeby ten krzyż zdjąć.

Rymanowski: – Czyli nie zamierza go Pan zdejmować?

Wieczorek: – Czyli nie zamierzam go zdejmować.

- reklama -

Chyba, że posłowie podejmą większością uchwałę o usunięciu krzyża z Sejmu, wtedy zapewne towarzysz, pardon – pan Wieczorek osobiście wlezie na drabinę, żeby krzyż z Sejmu usnąć. Przy okazji słuchacze dowiedzieli się też, że zgaszenie chanuki w Sejmie to “rasizm i antysemityzm”, ale już na atak Izraela na Strefę Gazy i mordowanie cywilów, to już każdy może mieć… inny pogląd i dlatego tych spraw… nie można porównywać. Takich fikołków było więcej, bo zdaniem Wieczorka Braun powinien zostać usunięty z Konfederacji i z Sejmu, gdyż w przypadku Lewicy tak właśnie by było. Oczywiście Lewica nie będzie usuwać polityków, którzy przerywali msze święte, bo oni nie wchodzili do kościołów z gaśnicami, tylko z kartkami. A że jest paragraf za przeszkadzanie w obrzędzie religijnym? No cóż…

Na razie Nowa Lewica… zrezygnowała z uchwały, którą sama zaproponowała. Albowiem po zgaszeniu chanuki, Anna Maria Żukowska złożyła wniosek o przyjęcie uchwały potępiającej zachowania antysemickie. PiS podsunął poprawkę o potępieniu w tej samej uchwale także zachowań antychrześcijańskich, więc Lewica… wycofała swój własny projekt. Albowiem potępia antysemityzm, ale zakłócanie mszy świętych i profanacje antychrześcijańskie to już nie. Taka to “logika”.

Wieczorkowi z właściwą sobie “logiką” zawtórował miłośnik władania świeczek w uszy, wyznawca wielobóstwa i najbardziej wytatuowany zwolennik ośmiogwiazdkowej “tolerancji” (robił sobie selfie w koszulce z ośmioma gwiazdkami”, poseł KO Marcin Józefaciuk, który na twitterze zamieścił to, co najbardziej lubi, czyli swoje zdjęcie, które opatrzył następującym podpisem: “Jestem zwolennikiem świeckiego państwa. Urzędy nie są miejscem na wydarzenia religijne a miejsca kultu nie są miejscem na politykę. Jestem przeciwnikiem nietolerancji i ksenofobii. Dlatego, w geście sprzeciwu pojawię się dzisiaj na ceremonii zapalenia świec”.

Bo, jak widać – ponieważ Lewica żąda “świeckiego państwa”, będzie zapalać chanukowe świecie w Sejmie i zakłócać msze święte w kościołach. Jakby sięgnąć do historii lewactwa w Polsce, to w zasadzie wszystko się zgadza. Pewne rzeczy są niezmienne….

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx