INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:05 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Świat oskarża Chiny. Pekin blokował informacje o koronawirusie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

W styczniu WHO publicznie chwaliła Pekin za błyskawiczną i adekwatną reakcję na wybuch epidemii w Wuhan. Rzeczywistość wyglądała odwrotnie, o czym świadczą fakty. Przez kluczowe dla świata dwa tygodnie Chiny celowo nie ujawniły danych laboratoryjnych o specyfice wirusa. W porę udostępnione informacje mogły uratować życie tysięcy ludzi i ochronić globalną gospodarkę przed zamrożeniem.

– W styczniu Światowa Organizacja Zdrowia chwaliła Chiny za szybką i prawidłową reakcję na wybuch epidemii, podczas gdy Pekin zrobił wszystko, żeby wprowadzić świat w błąd – pisze agencja Associated Press.

– Nie był żadnej prawidłowej reakcji Pekinu na koronawirusa. Tak samo, jak nie było mowy o chęci współpracy, czyli przekazywaniu na bieżąco informacji o Covid-19 – zarzucają Chinom eksperci. Tymczasem WHO w styczniowych komunikatach rozpływała się w komplementach pod adresem Pekinu.

- reklama -

W rzeczywistości podczas kluczowych dla świata tygodni (5–20 stycznia), Pekin wydał rozkaz pełnej blokady informacyjnej na temat badań koronawirusa w rządowych laboratoriach.

W tym samym czasie trzem zagranicznym placówkom udało się rozkodować DNA koronawirusa i porównanie wyników z chińskim wzorcem mogło uratować świat przed katastrofą.

Jak twierdzą dobrze poinformowani medyczni specjaliści AP, takiej postawy Chin nie może nazwać inaczej niż przestępczą. Zasługuje na najwyższe potępienie oraz wyciągnięcie konsekwencji.

- reklama -

– Rządowe laboratoria Chin zostały zmuszone do publikacji danych o koronawirusie dopiero wtedy, gdy nie można było dłużej ukrywać jego istnienia – ocenia agencja. Był to wynik ucieczki informacji z innego, konkurencyjnego ośrodka, którego pracownicy na własną rękę opublikowali wyniki badań na jednym ze światowych portali medycznych.

Mimo tego od 11 stycznia komunistyczne władze przez kolejne 14 dni powstrzymywały się z ogłoszeniem stanu epidemii. Blokowały przekazywanie WHO oraz zagranicznym służbom sanitarnym informacji o zagrożeniu.

Jak wskazują kompetentni rozmówcy AP, był to czas kluczowy dla powstrzymania pandemii, a chińskie dane odegrałaby najważniejszą rolę przy podejmowaniu właściwych decyzji przez władze innych państw, a nawet WHO.
– Ujawnienie przez Chiny prawdy zmieniłoby globalną rzeczywistość, łagodząc radykalnie przebieg i zasięg epidemii koronawirusa na świecie – kończy AP.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx