INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:39 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

America First! Jako pierwsi szczepionkę przeciwko Covid-19 otrzymają Amerykanie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Szczepionka nad którą w forsownym tempie pracują naukowcy USA będzie w pierwszej kolejności przeznaczona dla Amerykanów, a dopiero potem eksportowana.

O takiej decyzji Białego Domu informuje „Głos Ameryki”, dodając, że według zapewnień administracji federalnej szczepionka będzie bezpłatna i dostępna dla wszystkich chętnych obywateli.

- reklama -

Zgodnie z przekazanymi szczegółami Biały Dom oczekuje, że większą część kosztów szczepień pokryją koncerny ubezpieczeniowe, o czym zapewnił na briefingu wysokiej rangi urzędnik departamentu zdrowia.

Jeśli chodzi o nieubezpieczonych Amerykanów: „nasza rola jako rządu federalnego polega na tym aby zapewnić możliwość szczepienia każdej osobie, która tego zechce, a nie ma na to odpowiednich środków”, wyjaśnił przedstawiciel administracji Donalda Trumpa.

Jak dodał: „Preparat opracowywany z finansowym udziałem rządu będzie dostępny w pierwszej kolejności dla obywateli USA, a dopiero później zostanie dopuszczony do eksportu”.

- reklama -

„Mamy jasny priorytet, najpierw troszczymy się o zdrowie Amerykanów” – powiedział. „Jeśli okaże się, że posiadamy nadwyżki jesteśmy jak najbardziej zainteresowani pomocą ludziom na całym świecie” – dodał.

Jak przypomina „Głos Ameryki”, z inicjatywy Białego Domu najważniejsze laboratoria i koncerny farmaceutyczne USA biorą udział w skoordynowanej operacji „Szybkość naddźwiękowa”. Pod takim kryptonimem kryją się prace nad wynalezieniem szczepionki, koordynowane i finansowane z udziałem państwa.

Do tej pory rząd federalny zawarł kontrakty badawcze na kwotę 3 mld dolarów. Środki zostały przeznaczone na testowanie, produkcję i dystrybucję szczepionki. Ponadto Kongres przeznaczył 10 mld dol. na kontynuację badań i akcję sanitarnej profilaktyki.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx