INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

21:13 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ważna wiadomość! Niemiecki dyplomata na dywaniku w polskim MSZ

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Jak poinformowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, sekretarz stanu Szymon Szynkowski vel Sęk wezwał dziś chargé d’affaires Niemiec w związku z “związku z sekwencją artykułów w niemieckich mediach dotyczących polskich wyborów prezydenckich.

Zdaniem polskiego urzędnika ukazujące się za Odrą publikacje „operują manipulacjami” i „rodzą podejrzenia o chęć wpłynięcia na dem. proces wyborczy”, budzą wreszcie “zdecydowany sprzeciw”.

- reklama -

– Niszczący wpływ takich publikacji na relacje PL-DE winien być przedmiotem wspólnej troski – napisał na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk.

Początek dyplomatycznemu zamieszaniu dał materiał dziennika „Fakt” o ułaskawieniu przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za pedofilię. Kancelaria prezydenta nie bez racji tłumaczyła, że artykuł jest całkowicie niewiarygodny. Samą publikację prezydent nazwał „oszczerstwem” i „podłością”.

Na marginesie całej sprawy okazało się, że w Warszawie nie ma urzędującego ambasadora Republiki Federalnej. Sprawujący dotychczas tę funkcję Rolf Nikel zakończył swoją misję 30 czerwca. Polska natomiast zwleka z wydaniem agrément (czyli zgody na przyjęcie określonej osoby w charakterze szefa misji dyplomatycznej) dla Arndta Freytaga von Loringhovena.

- reklama -

W dyplomacji zwłoka związana z wydaniem agrément związana jest bądź z zastrzeżeniami wobec nowego ambasadora, bądź też oznacza ochłodzenie stosunków dwustronnych i traktowana jest jako akt nieprzyjazny.

Źródło: Rzeczpospolita

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy karzą czy kpią z ofiar swoich zbrodni?

Najpierw masowo uwalniali zbrodniarzy i ich kryli. Teraz odstawiają szopkę z procesami, z których nic nie wynika. W Niemczech powoli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x