INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:11 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jest raport Biura OBWE w sprawie wyborów prezydenckich w Polsce. Zwrócono uwagę na kilka spraw

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

W opinii Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE: „Druga tura wyborów prezydenckich w Polsce odbyła się prawidłowo, pomimo luk prawnych, jednak kampania ucierpiała przez wrogość, retorykę nietolerancji oraz stronniczość mediów publicznych”.

Międzynarodowi obserwatorzy Biura stwierdzili w swoim raporcie, że choć kandydaci mogli swobodnie prowadzić swoje kampanie wyborcze w drugiej turze wyborów, zakłóciły cały proces „wrogość, groźby wobec mediów, retoryka nietolerancji oraz przypadki nadużywania zasobów państwowych”.

- reklama -

Podkreślono, że odmowa kandydatów spotkania się we wspólnej debacie, pozbawiły wyborców możliwości porównania ich programów. Zauważono także “polityczne spolaryzowanie” oraz „brak bezstronności w mediach publicznych”.

Thomas Boserup, który jest szefem specjalnej misji oceny wyborów ODIHR, uznał za konieczne podkreślić – w kontekście braku dialogu między kandydatami w czasie kampanii – , że „demokracje opierają się na poszanowaniu różnorodności i praw wszystkich, nie tylko większości”.

Zarówno sam proces głosowania, jak również liczenia głosów oceniono w raporcie ODHIR, jako przeprowadzone sprawnie i dobrze zorganizowane. Podobnie, jak obostrzenia sanitarne związane z pandemią.

- reklama -

Źródło:wp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x