INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:02 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gazprom zaskarża decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Operator gazociągu Nord Stream-2, konsorcjum AG, zaskarżył werdykt dotyczący włączenia inwestycji pod działanie Dyrektywy Gazowej UE. Gazprom, który w obecnej chwili jest jedynym udziałowcem, konsorcjum twierdzi, że dyrektywa narusza unijne regulacje dotyczące równego traktowania podmiotów gospodarczych.

– Operator gazociągu Nord Stream-2 wniósł zażalenie na decyzję Trybunału UE, która oddaliła pretensje Gazpromu do Dyrektywy Gazowej UE – poinformował przedstawiciel konsorcjum AG.

Jak uważa operator gazociągu, dyrektywa włączająca Nord Stream-2 pod jurysdykcję prawa energetycznego UE „jest naruszeniem prawodawstwa Zjednoczonej Europy o równym traktowaniu podmiotów gospodarczych”.

- reklama -

Jak przypomina agencja „Interfaks”, 20 maja Trybunał UE z powodów procesowych odrzucił powództwo w tej sprawie, które operator gazociągu NS-2 wniósł na wokandę w ubiegłym roku.

Zdaniem prawników konsorcjum AG oznacza to, że „sąd w istocie podziela argumentację Gazpromu”. Dlatego operator NS-2 jest nadal przekonany, że złożone w ubiegłym roku powództwo nie straciło swojej aktualności.

Tak sens obecnej decyzji wyjaśnia rzeczni prasowy rosyjskiego koncernu. W związku z tym 28 lipca operator NS-2 zaskarżył majowy werdykt Trybunału Sprawiedliwości UE.

- reklama -

Agencja Newsru.com przypomina, że sporna dyrektywa Komisji Europejskiej rozciąga uregulowania rynkowe Unii na gazociągi biorące swój początek z państw trzecich. Zobowiązuje operatorów do udzielenia niedyskryminacyjnego dostępu do inwestycji niezależnym operatorom zarejestrowanym na obszarze UE. Ponadto dyrektywa zobowiązuje konsorcjum AG do uzgadniania z Komisją Europejską wysokości taryf przesyłowych, czyli cen transportu surowca.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x