INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:31 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Białorusini bronią się przed represjami Łańcuchami Solidarności

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Mieszkańcy wielu miast Białorusi „uzbrojeni” w kwiaty tworzą na ulicach Łańcuchy Solidarności. To nowa forma protestu przeciwko sfałszowanym wyborom.

– Na ulicach białoruskich miast widać żywe Łańcuchy Solidarności, które utworzyli mieszkańcy w proteście przeciwko falsyfikacji wyborów prezydenckich – taką informację przekazała agencja Newsru.com.

Jako pierwsze inicjatywę podjęły kobiety z Mińska. Wyszły z domów „uzbrojone” w kwiaty i stanęły wokół miejsca śmierci jednego z demonstrantów poległego w walkach z milicją. Podobne łańcuchy utworzono na głównych placach białoruskiej stolicy.

- reklama -

Z kolei portal Tut.by informuje o Łańcuchach Solidarności w Lidzie, Bobrujsku, Brześciu, Homlu, Mohylowie, Słucku, Witebsku, Smolewiczach oraz w Żodino i wokół dworca autobusowego w Grodnie.

Ten sam portal informuje o zatrzymaniu przez OMON dziesiątek kobiet, które po wylegitymowaniu są jednak zwalniane.

Tymczasem białoruskie ministerstwo spraw wewnętrznych w najnowszym komunikacie potwierdziło, że podczas protestów aresztowano ponad tysiąc przeciwników reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Łańcuch Solidarności w Mińsku. Okolice centrum handlowego „Ryga”

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kapitalizm w Nowym Porządku Świata

Seria tyleż poważnych, ile sztucznie wywołanych kryzysów globalnych wieszczy nadejście nowego porządku świata. Czy porządek ten rzeczywiście nadejdzie i zamieni...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx