INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:34 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bił ofiarę pięściami po głowie, następnie ciągnął po betonie. Wszystko, żeby ukraść telefon…

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Policjanci z Woli zatrzymali podejrzanego o rozbój. Sprawca miał zadać ciosy pokrzywdzonemu i bić go pięściami po głowie, następnie ciągnąć po betonie, w końcu zabrać telefon komórkowy.

26-latek był czterokrotnie w zakładzie karnym, gdzie spędził pięć lat, zarzut rozboju usłyszał w warunkach recydywy wielokrotnej. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

- reklama -

Policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pokrzywdzony został zaatakowany przez obcego mężczyznę, który rzucił się na niego, uderzał pięściami po głowie i ciągnął po betonie, po czym skradł mu telefon komórkowy. Po wszystkim uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy, pokrzywdzony został zabrany do szpitala.

Ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju nie trwało długo. Kilkanaście minut później policjanci zauważyli mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Skradziony telefon został odzyskany i wrócił do pokrzywdzonego.

Sprawą zajęli się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, którzy gromadzili materiał dowodowy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był wcześniej notowany i karany, przebywał czterokrotnie w zakładzie karnym, który opuścił pod koniec czerwca br. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy wielokrotnej. Policjanci wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec 26-latka środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- reklama -

Źródło: policja.waw.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Merkel i Putin podpisali nowy pakt Ribbentrop-Mołotow

Uaktywniła się Angela Merkel. W dodatku zachowuje się tak, jakby nowy pakt Ribbentrop-Mołotow został już podpisany. Ostatnio oświadczyła, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx