INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:36 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bił ofiarę pięściami po głowie, następnie ciągnął po betonie. Wszystko, żeby ukraść telefon…

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Policjanci z Woli zatrzymali podejrzanego o rozbój. Sprawca miał zadać ciosy pokrzywdzonemu i bić go pięściami po głowie, następnie ciągnąć po betonie, w końcu zabrać telefon komórkowy.

26-latek był czterokrotnie w zakładzie karnym, gdzie spędził pięć lat, zarzut rozboju usłyszał w warunkach recydywy wielokrotnej. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

- reklama -

Policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że pokrzywdzony został zaatakowany przez obcego mężczyznę, który rzucił się na niego, uderzał pięściami po głowie i ciągnął po betonie, po czym skradł mu telefon komórkowy. Po wszystkim uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy, pokrzywdzony został zabrany do szpitala.

Ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju nie trwało długo. Kilkanaście minut później policjanci zauważyli mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Skradziony telefon został odzyskany i wrócił do pokrzywdzonego.

Sprawą zajęli się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, którzy gromadzili materiał dowodowy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był wcześniej notowany i karany, przebywał czterokrotnie w zakładzie karnym, który opuścił pod koniec czerwca br. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy wielokrotnej. Policjanci wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec 26-latka środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- reklama -

Źródło: policja.waw.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dyrektor CBA znaleziony martwy. Piotr K. trzy lata nadzorował system szpiegowski Pegasus

Dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA został znaleziony martwy. To on nadzorował system Pegasus, którym szpiegowanie dziennikarzy, prawników i polityków. Piotr...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x