INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:22 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal w resorcie zdrowia. Niedbale wystawione faktury opiewające na miliony złotych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

„Dziennik Gazeta Prawna” pisze dzisiaj o fakturach, na podstawie których Ministerstwo Zdrowia wypłaciło dziesiątki milionów złotych. Pieniądze miały być zapłatą za dostawę respiratorów, które ostatecznie nad Wisłę nie trafiły.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska przedstawiła faktury, które miały finalizować transakcję. Okazało się, że zostały one wystawione wyjątkowo niedbale. Po pierwsze, nie do końca wiadomo kto je wystawił. W nazwie kontrahenta raz bowiem pojawia się „Co. Ltd”, a raz swojska „Sp. z o.o.”. Nie pojawia się też NIP sprzedawcy, ani właściwa stawka podatku VAT. Nie wiadomo wreszcie, jaka kwota została wysłana jako przedpłata, pojawiają się bowiem informacje tak o 50 proc. jak i o 65 proc.

- reklama -

– Słowem, faktura rodzi wątpliwości, czy spełnia wymogi formalne wskazane w ustawie o VAT (art. 106e). To problem nie tylko wystawcy, ale głównie nabywcy, czyli resortu zdrowia. Pytanie, czy dokumentuje ona rzeczywistą transakcję? – pyta “DGP”.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx