INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:12 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy ambasador Mosbacher powinna zostać odwołana? Taką tezę stawia Paweł Lisicki

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” nie pozostawia złudzeń. Ambasador Stanów Zjednoczonych, Georgette Mosbacher powinna zostać niezwłocznie odwołana.

– Pani ambasador Georgette Mosbacher nie pierwszy raz przekracza granicę i zachowuje się nie jak dyplomata, ale jak karbowy lub, używając nieco bardziej współczesnego języka, nadzorca. Poucza, upomina, strofuje, nagradza i karze, grozi i łaje. O ile jednak jej wcześniejsze wybryki można było jeszcze usprawiedliwić nadmiernym i nazbyt ostentacyjnym zabieganiem o amerykańskie interesy, to jej ostatni wyczyn wymaga reakcji stanowczej i zdecydowanej – pisze Lisicki.

- reklama -

Poszło o wywiad dla portalu Wirtualna Polska. Mosbacher mówi tam wprost, że „…w kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii. Mówię o postępie, który się dokonuje bez względu na wszystko. Używanie tego typu retoryki wobec mniejszości seksualnych jedynie wyobcowuje Polskę”. Co ma wpływ na „decyzje inwestycyjne oraz sprawy militarne”.

Lisicki zauważa, że w tych słowach trudno nie dopatrzyć się zawoalowanej groźby i szantażu. I że zachowanie Mosbacher przypomina zachowania ambasadorów państw ościennych z czasów przedrozbiorowych i PRL.

– Najkrócej mówiąc, Warszawa powinna jednoznacznie określić panią ambasador USA jako persona non grata i pobyć się jej ze swoich granic – podsumowuje pożądane konsekwencje aktywności Mosbacher redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

- reklama -

Źródło: Do Rzeczy

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wp.pl nie odpuszcza TVP, walczy jak może

Ciąg dalszy medialnej „wojny podjazdowej” z TVP. Czy internauci kupili już popcorn? Nie ma tygodnia, w którym na portalu wp.pl...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx