INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:38 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czarnek: powrót maturzystów i ósmoklasistów po feriach do szkół to jeden z pięciu wariantów

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Powrót maturzystów i ósmoklasistów do szkół z nauczania zdalnego jest jednym z pięciu wariantów wypracowanych w resorcie edukacji – powiedział w środę szef MEN Przemysław Czarnek. Dodał, że taka decyzja uzależniona jest od przebiegu pandemii koronawirusa.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnej pytany był w środę w czasie konferencji prasowej m.in. o to, czy maturzyści i ósmoklasiści będą mogli po feriach powrócić do nauki stacjonarnej bez względu na rozmiar epidemii.

- reklama -

“Jest jeden z pięciu wariantów, który opracowaliśmy w Ministerstwie Edukacji Narodowej i w ramach jednego z tych pięciu wariantów jest również z założenia, żeby ósmoklasiści, maturzyści wrócili po feriach, ale (…) wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa” – zaznaczył.

“Najbardziej prawdopodobny scenariusz, jeśli utrzyma się sytuacja taka, jaką mamy obecnie i nie będzie się rozwijała na niekorzyść, jeśli chodzi o rozwój pandemii koronawirusa, (…) że po 17 stycznia wrócą w pierwszej kolejności do szkoły klasy I-III, dla których nauka zdalna jest najmniej efektywna” – wskazał. W takim przypadku powrót ten nastąpić ma w pełnym rygorze sanitarnym – zaznaczył.

Przypomniał, że mamy do czynienia ze spadkiem liczby zachorowań, “ale on nadal jest bardzo wysoki mniej więcej średnio na poziomie 10 tys. dziennie.”

- reklama -

“To jest bardzo dużą liczba zachorowań i zakażeń. Wszystko będzie zależało od naszej odpowiedzialności, całego społeczeństwa w okresie świątecznym i feryjnym. O tą odpowiedzialność i o zastosowanie się do wszystkich obostrzeń, które są za radą epidemiologów i wirusologów wprowadzane – apeluję” – powiedział.

Podkreślił, że od naszego zachowania uzależnione jest to, co będzie się działo po 17 stycznia, czyli po zakończeniu ferii.(PAP)

Szymon Zdziebłowski

- reklama -

szz/ mhr/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stu szesnastu lekarzy czeka kara. Domagali się rzetelnej informacji o szczepionkach na Covid.

Stu szesnastu lekarzy, którzy domagali się rzetelnej debaty na temat szczepień na Covid i apelowali, aby były dobrowolne, ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x