INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:01 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Coraz bardziej iskrzy w koalicji. Terlecki zapowiada „koniec pobłażliwości”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Kryzys w Porozumieniu zaczyna nabierać coraz poważniejszego wymiaru. Być może już wkrótce staniemy w obliczu rozpadu koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Rzecz oczywiście nie w tym, kto będzie rządził przybudówką PiS, ale czy rząd wytrzyma rozpad partii Gowina? Nie jest wykluczone, że widzimy właśnie powtórkę z roku 2007. Wtedy to Jarosław Kaczyński próbował przejąć kontrolę nad swoimi ówczesnymi koalicjantami: Samoobroną i LPR. Skończyło to się upadkiem rządu i końcem władzy PiS.

- reklama -

Wiele wskazuje na to, że tym razem może być podobnie. Jarosław Gowin już stwierdził, że uznanie przez PiS za szefa partii Adama Bielana będzie faktycznie oznaczało rozpad Zjednoczonej Prawicy. Dla większości sejmowej kilku posłów Gowina ma bowiem fundamentalne znaczenie.

Z drugiej strony wyraźna jest próba wypchnięcia Gowina z koalicji. Próbuje się go zdyskredytować opowieściami o… jego kontaktach z opozycją.

– Patrzę na to z pewnym niepokojem. Kto za naszymi plecami rozmawia z opozycją, musi się liczyć ze znacznym obniżeniem zaufania. Mam nadzieję, że nie nastąpi eskalacja tego rodzaju działań, bo oznaczałaby też koniec naszej pobłażliwości – niedwuznacznie zagroził Gowinowi  Ryszard Terlecki z PiS.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx