INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:29 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy we wraku Tu-154 odkryto trotyl? Mają tak twierdzić Włosi i Brytyjczycy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Zdaniem tygodnika „Sieci” rzymskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów stwierdziło, że we wraku Tu-154 którym leciał Lech Kaczyński, znaleziono ślady materiałów wybuchowych. Wcześniej mieli je znaleźć także eksperci z Wielkiej Brytanii.

– Ekspertom z Rzymu przekazano do analizy ślady zabezpieczone podczas sekcji zwłok i pochodzące z foteli polskiego tupolewa. Po badaniach w Rzymie wiadomo, że są na nich ślady trotylu oraz RDX (heksogenu). To potwierdzenie badań brytyjskich prowadzonych w Forensic Explosives Laboratory (FEL) w Kent – pisze tygodnik.

- reklama -

Dla porównania, Włochom przekazano także próbki ziemi z miejsca katastrofy. W nich jednak nie stwierdzono trotylu.

Kłopot tylko w tym, że jak na razie nie widać raportu prac komisji Macierewicza, który ma ostatecznie wyjaśnić wszystkie niejasności związane z tragicznym lotem samolotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– W licznych wypowiedziach publicznych Antoni Macierewicz twierdził, że finalnego dokumentu nie da się sporządzić, bo zagraniczni eksperci z powodu epidemii nie mogą się zjawić w Polsce i złożyć podpisów pod dokumentem – zauważają dziennikarze tygodnika.

- reklama -

Źródło: wPolityce.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx