INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:04 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Apel Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców: Czas ogłosić koniec lockdownu gospodarki!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego, by 30 kwietnia był ostatnim dniem, w którym działania firm podlegają ograniczeniom.

– Najwyższy czas ogłosić koniec lockdownu gospodarki. Ostateczny termin zakończenia „operacji odmrażania” całości gospodarki nie powinien przekroczyć daty 30 kwietnia br. Jeżeli uda się zrobić to wcześniej, tym lepiej dla budżetu. Przedsiębiorcy już teraz muszą otrzymać wiążącą informację do kiedy maksymalnie będą musieli finansować dalszy przestój – napisał Abramowicz.

- reklama -

Zdanie, rzecznika lockdown dotychczas kosztował 200 mld złotych. Co statycztycznie daje na czteroosobową rodzinę 20 tys. złotych długu. – Każdy dodatkowy tydzień blokady gospodarki to kolejne miliardy złotych obciążenia – przypomina Abramowicz.

– Ustalenie i podanie do publicznej wiadomości ostatecznej daty zniesienia ograniczeń w gospodarce jest istotne również dlatego, że bez finansowego wsparcia (pomimo apeli rzecznika MŚP) pozostają przedsiębiorcy, których obroty z powodu lockdownu drastycznie spadły (nawet o 70 proc.), ale ich działalności nie znalazły się w koszyku numerów PKD, uprawniających do rekompensat – uważa rzecznik.

– Wobec braku konkretnej informacji, jak długo będą musieli dokładać do swych firm, przedsiębiorcy ci mogą być zmuszeni do dawania wypowiedzeń pracownikom, co już wkrótce może skutkować skokowym wzrostem bezrobocia – podsumował rzecznik MŚP.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor Bralczyk na cenzurowanym  

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny znawca języka polskiego. Właśnie został ocenzurowany, a jego wykład usunięty z internetu. Okazało się,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx