INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:03 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PO straszy rozbiorami. I buduje Legion Europejski

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Wczoraj Platforma Obywatelska zaprezentowała swój program polityki zagranicznej #BezpiecznaPolska. Czołowi politycy PO, Borys Budka i Radosław Sikorski pokazywali błędy w polityce międzynarodowej, popełnione ich zdaniem przez PiS.

– Polska nie była tak samotna od czasów rozbiorów. Kaczyński zabił polską politykę zagraniczną. Czy ktoś w Europie zna nazwisko polskiego ministra spraw zagranicznych? To pytanie retoryczne – stwierdził Borys Budka.

- reklama -

– W rankingu demokracji otrzymaliśmy najniższą notę od dekady, spadając z grupy demokracji do półdemokracji. Wygrywamy za to w rankingu krajów najszybciej wprowadzających autorytaryzm. Tak powinna wyglądać promocja Polski na świecie? – mówił z kolei Radosław Sikorski.

Sikorski zwrócił także uwagę, że Polska zawiera alianse z politykami, których uznaje za jednoznacznie prorosyjskich, takimi jak Orban czy Salvini. Tymczasem, żeby odbudować swoją pozycję w Europie, powinniśmy szukać innych sojuszników.

– Staniemy się liderem projektu tworzenia europejskiej obronności. Będziemy dążyć do zwiększenia europejskich funduszy na obronę i do stworzenia Legionu Europejskiego, pierwszej, złożonej z ochotników jednostki podległej instytucjom unijnym – mówił Sikorski.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x