INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:48 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PO straszy rozbiorami. I buduje Legion Europejski

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Wczoraj Platforma Obywatelska zaprezentowała swój program polityki zagranicznej #BezpiecznaPolska. Czołowi politycy PO, Borys Budka i Radosław Sikorski pokazywali błędy w polityce międzynarodowej, popełnione ich zdaniem przez PiS.

– Polska nie była tak samotna od czasów rozbiorów. Kaczyński zabił polską politykę zagraniczną. Czy ktoś w Europie zna nazwisko polskiego ministra spraw zagranicznych? To pytanie retoryczne – stwierdził Borys Budka.

- reklama -

– W rankingu demokracji otrzymaliśmy najniższą notę od dekady, spadając z grupy demokracji do półdemokracji. Wygrywamy za to w rankingu krajów najszybciej wprowadzających autorytaryzm. Tak powinna wyglądać promocja Polski na świecie? – mówił z kolei Radosław Sikorski.

Sikorski zwrócił także uwagę, że Polska zawiera alianse z politykami, których uznaje za jednoznacznie prorosyjskich, takimi jak Orban czy Salvini. Tymczasem, żeby odbudować swoją pozycję w Europie, powinniśmy szukać innych sojuszników.

– Staniemy się liderem projektu tworzenia europejskiej obronności. Będziemy dążyć do zwiększenia europejskich funduszy na obronę i do stworzenia Legionu Europejskiego, pierwszej, złożonej z ochotników jednostki podległej instytucjom unijnym – mówił Sikorski.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Afera wokół raportu Ministerstwa Zdrowia. Sanepid zrzuca winę na szpital w Kłodzku

Ministerstwo Zdrowia pokazało raport, w którym wykazano 43 zgony z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim 15 stycznia. Sprawę zaczęli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x