INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:37 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dwoje na jednego? Morawiecki ma wpływowych wrogów

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki w walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim będzie musiał zmierzyć się z sojuszem Zbigniewa Ziobry i Beaty Szydło – pisze „Newsweek”.

– Szydło i Ziobro nie cierpią Morawieckiego, a nic tak nie łączy, jak wspólny wróg – piszą dziennikarze tygodnika.

- reklama -

– Beata czuje się niesprawiedliwie potraktowana przez prezesa. Nie było tak, że sondaże spadły, przegrała wybory i straciła funkcję premiera. Została odwołana w szczycie swojej popularności, na skutek intryg Morawieckiego. Panowie po prostu uznali, że ona jest od zasuwania w kampanii, ale prawdziwą politykę robi się w męskim gronie. To do dziś w niej tkwi jak nieprzepracowana trauma – uważa „Newsweek”.

Zbigniew Ziobro z kolei uważa, że Kaczyński wyraźnie słabnie i będzie musiał oddać władzę. Jest także przekonany, że jeśli sukcesorem zostanie Morawiecki, to PiS się rozpadnie, jest bowiem „za miękki” dla byłych polityków Porozumienia Centrum.

– Beata [także] uważa, że Morawiecki prowadzi rząd PiS w złym kierunku. PiS powinno być starym PiS-em, a nie mówić PiS-em, a działać jak PO – mówi „Newsweekowi” anonimowy polityk PiS.

- reklama -

Jej sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że ciągle jest popularna w PiS, Morawiecki zaś jest uznawany przez starych działaczy za „ciało obce”.

Cel Szydło i Morawieckiego jest jeden. Wykorzystanie, nieuniknionego kadrowego przetasowania na szczycie władzy w PiS i utrącenie Morawieckiego. Na tyle mocne, by nie został kolejnym szefem Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Newsweek

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x