INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:01 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro: Dekret zakazujący lockdownów jest gotowy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro ogłosił w piątek, że przygotowywany z jego inicjatywy rządowy dekret zakazujący gubernatorom stanowym ogłaszania lockdownów oraz innych ograniczeń z powodu pandemii “jest już gotowy”, a nad jego przestrzeganiem będą czuwały siły zbrojne.

„Moja marynarka wojenna, moje siły lądowe i moje lotnictwo będą działały zgodnie z konstytucją” – dodał szef państwa i rządu.

- reklama -

Bolsonaro, emerytowany wojskowy, od kilku tygodni często przypomina publicznie swą wieź z armią, zapowiadając “zdyscyplinowanie” gubernatorów 26 stanów Brazylii. Korzystając z konstytucyjnych uprawnień ogłaszają oni wbrew woli prezydenta lokalne lockdowny i inne środki ostrożności wobec nie słabnącej pandemii koronawirusa.

W Brazylii liczba zgonów z powodu pandemii przekroczyła w czwartek 417 tysięcy.

Prezydent Bolsonaro, który użył ponownie zwrotu “moje wojsko”, przemawiając w piątek na uroczystości otwarcia nowego mostu na rzece Rio Abuna w Porto Velho, witany był owacjami przez zgromadzonych na uroczystości.

- reklama -

“Wszyscy wolimy umrzeć w domu. Stawiam się w sytuacji tych, którzy tracą wszystko, albo prawie wszystko z powodu błędnych decyzji” – oświadczył prezydent.

“To, czego pragniecie – kontynuował – to bardzo niewiele: chcecie poszanowania porządku i sprawiedliwości. Moim obowiązkiem jako szefa sił zbrojnych, jako szefa rządu, jest zagwarantowanie waszych praw. Możecie być całkowicie pewni: każdy z nas, wojskowych, przysięgał oddać życie za ojczyznę, a wy, którzy jesteście wszyscy wielka brazylijska armią, też zrobicie wszystko, aby bronić swej wolności”.

Zgodnie z brazylijską konstytucją gubernatorzy 26 stanów Brazylii korzystają z szerokiej autonomii administracyjnej, która obejmuje m.in. zarządzanie stanowymi systemami opieki zdrowotnej i pozwala na stosowanie nadzwyczajnych obostrzeń w przypadku zagrożeń epidemicznych. (PAP)

- reklama -

ik/ sp/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stu szesnastu lekarzy czeka kara. Domagali się rzetelnej informacji o szczepionkach na Covid.

Stu szesnastu lekarzy, którzy domagali się rzetelnej debaty na temat szczepień na Covid i apelowali, aby były dobrowolne, ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x