INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:10 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Terlecki o koalicjantach PiS: Wcześniejsze wybory będą dla nich politycznym samobójstwem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie na antenie Radia Plus Ryszard Terlecki przypomniał konsekwencje, jakie dla Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina miałby wcześniejsze wybory parlamentarne.

– Nasi koalicjanci zrozumieli powagę sytuacji, także swojej sytuacji i troszkę złagodzili swoje fochy – stwierdził Terlecki.

- reklama -

– Koalicjanci muszą mieć świadomość, że jeżeli przekroczą pewną granicę bezpieczeństwa dla nas, sytuacja w Sejmie groziłaby komplikacjami, to muszą się liczyć z tym, że zdeterminowani taką sytuację będziemy musieli pójść na wybory i to jest ich polityczny koniec – tłumaczył poseł PiS.

– Natomiast my wcale zwolennikami przyspieszonych wyborów nie jesteśmy, nie ma takiej potrzeby, to taka groźba, która się na 90 proc. nie ziści – stwierdził Terlecki.

Jednocześnie wicemarszałek zauważył, że najprawdopodobniej nie będą podejmowane działania wobec Solidarnej Polski, której posłowie złamali klubową dyscyplinę w głosowaniu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

- reklama -

– Przede wszystkim dyscyplina obowiązywała naszą partię. Solidarna Polska deklarowała od początku, że będzie tutaj miała inne zdanie, wiedzieliśmy o tym, natomiast postawa tych, którzy w naszej partii nie zastosowali się do dyscypliny, była dla nas zaskoczeniem – przyznał Terlecki. – Czyli posłowie Solidarnej Polski nie zostaną ukarani? – dopytywał Prusinowski. – Decyzja jeszcze przed nami (…) Sądzę, że nie będzie jakichś, poza narzekaniem i krytycznymi uwagami, konkretnych działań – odparł wicemarszałek Sejmu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stu szesnastu lekarzy czeka kara. Domagali się rzetelnej informacji o szczepionkach na Covid.

Stu szesnastu lekarzy, którzy domagali się rzetelnej debaty na temat szczepień na Covid i apelowali, aby były dobrowolne, ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x