INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

14:57 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Magda Lempart założy partię?! Zachęca ją do tego Magdalena Środa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Wyznanie Marty Lempart, że zmaga się z problemami finansowymi, odkąd zaczęła kierować Strajkiem Kobiet, nieoczekiwanie stworzyło postulat… powołania partii politycznej.

– Straciłam wszystko, finansowo i zawodowo. Dotychczasową pracę i firmę. Teoretycznie na własne życzenie. Jestem w fatalnej sytuacji finansowej – powiedziała Lempart w rozmowie „Gazetą Wyborczą”.

- reklama -

Prof. Magdalena Środa, znana lewicowa aktywistka, znalazła proste rozwiązanie zawodowych problemów Lempart.

– Ileż można aktywizować ulicę, być nieustraszonym, skutecznym, stać na czele i kulom się nie kłaniać? Marta jest zmęczona, my też – stwierdziła prof. Środa. – Cały problem z wielkimi liderami/liderkami ruchów społecznych polega na tym, że wszyscy wierzą, że są oni wolnymi duchami, które aktywizują lud do walki o lepsze jutro. Taki stary romantyczny model przywództwa. Duch nie je, nie pije, nie zarabia, nie męczy się, nie ma życia prywatnego, żadnej pracy i – Boże broń – dzieci czy rodzinnych zobowiązań – dodała.

Po czym pada konkretna propozycja.

- reklama -

– Idą wybory, ulicą się do nich nie dojdzie – twierdzi Środa. – Jest miejsce na ugrupowanie progresywne, emancypacyjne, prokobiece, ekologiczne, czyli prodemokratyczne, proeuropejskie, przyszłościowe. Ta droga wymaga wsparcia wszystkich tych, którzy myślą nowocześnie, chcą kobiecego przywództwa i myślenia w kategoriach troski, a nie walki; empatii, a nie narcyzmu. Marta Lempart, nasza superbohaterka, doskonale nadaje się do tej roli. Marto, zakładaj partię! – apeluje.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stu szesnastu lekarzy czeka kara. Domagali się rzetelnej informacji o szczepionkach na Covid.

Stu szesnastu lekarzy, którzy domagali się rzetelnej debaty na temat szczepień na Covid i apelowali, aby były dobrowolne, ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x