INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:11 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jakub Banaś przekonuje: “Chodzi o skuteczne pozbycie się mojego ojca ze stanowiska prezesa NIK

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Jakub Banaś, syn szefa Najwyższej Izby Kontroli przekonywał, że powodem jego zatrzymania w ubiegłym tygodniu, była „akcja wymierzona w szefa NIK”.

– W tej sprawie nie chodzi o mnie, a o skuteczne pozbycie się przez rządzący PiS mojego ojca ze stanowiska prezesa NIK – stwierdził Jakub Banaś w rozmowie na antenie TOK FM.

- reklama -

– Według mnie należy na to popatrzeć właśnie w kontekście politycznym – mianowicie presja moralna, medialna na posłach opozycji, presja na to, żeby zagłosowali za ściągnięciem immunitetu, prezesowi Najwyższej Izby Kontroli, bo o to chodzi – dodał.

– Chodziło o to, żeby zrobić show medialne. To rzeczywiście zostało dobrze zrobione, cel został osiągnięty, ponieważ nie ja jestem celem. Ja jestem zwykłą płotką biznesową. Celem jest mój ojciec celem jest Najwyższa Izba Kontroli – przekonywał syn szefa NIK.

Jakub Banaś został zatrzymany w miniony piątek przez funkcjonariuszy CBA.

- reklama -

– Skuto mnie kajdankami i w konwoju czterech aut z karetką przewieziono na „dołek” do Białegostoku, gdzie spędziłem noc. W drodze pilnowało mnie 13 uzbrojonych funkcjonariuszy, jakbym był groźnym bandytą – mówił w rozmowie z Onetem.– To była pokazówka, żeby uderzyć w mojego ojca – podsumował Jakub Banaś.

Ostatecznie, po przedstawieniu zarzutów prokuratura nawet nie wniosła o areszt.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x