INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:21 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zdumiewające słowa Jarosława Kaczyńskiego o „lex TVN”. „Ryzyko wejścia do polskich mediów narkobiznesu”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes PiS, Jarosław Kaczyński mówił o przesłankach nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Media nazwały ją „lex TVN” i przekonują, że proponowane zmiany w prawie dotyczą tylko jednej telewizji.

Zasadniczo poprawka, zgłoszona przez posła PiS Marka Suskiego zakazuje firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego pośredniej kontroli nad stacjami telewizyjnymi działającymi w Polsce. Taka zmiana dotyka właśnie TVN, które należy do spółki z siedzibą w Holandii, ale kapitał w rzeczywistości jest amerykański.

- reklama -

– Uważamy, że pomysł z możliwością kupna przez kraj z OECD [Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju; poprawka zaproponowana przez Porozumienie Jarosława Gowina – przyp. CAI24.] jest śmieszny, bo ryzyko z tym związane, w tym z praniem brudnych pieniędzy, wejściem do polskich mediów narkobiznesu, byłoby ogromne – powiedział Kaczyński.

– Do OECD aspiruje Rosja, a z czasem może i Chiny. Trzeba też pamiętać, że tego rodzaju prawa można nadać tylko na zasadzie wzajemności. To oczywiście na razie jest sfera marzeń, ale to powinno być możliwe prawnie – dodał lider PiS.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx