Zdumiewające słowa Jarosława Kaczyńskiego o „lex TVN”. „Ryzyko wejścia do polskich mediów narkobiznesu”

0
241
Jarosław Kaczyński. Fot. YouTube
Jarosław Kaczyński. Fot. YouTube

W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes PiS, Jarosław Kaczyński mówił o przesłankach nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Media nazwały ją „lex TVN” i przekonują, że proponowane zmiany w prawie dotyczą tylko jednej telewizji.

Zasadniczo poprawka, zgłoszona przez posła PiS Marka Suskiego zakazuje firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego pośredniej kontroli nad stacjami telewizyjnymi działającymi w Polsce. Taka zmiana dotyka właśnie TVN, które należy do spółki z siedzibą w Holandii, ale kapitał w rzeczywistości jest amerykański.

– Uważamy, że pomysł z możliwością kupna przez kraj z OECD [Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju; poprawka zaproponowana przez Porozumienie Jarosława Gowina – przyp. CAI24.] jest śmieszny, bo ryzyko z tym związane, w tym z praniem brudnych pieniędzy, wejściem do polskich mediów narkobiznesu, byłoby ogromne – powiedział Kaczyński.

– Do OECD aspiruje Rosja, a z czasem może i Chiny. Trzeba też pamiętać, że tego rodzaju prawa można nadać tylko na zasadzie wzajemności. To oczywiście na razie jest sfera marzeń, ale to powinno być możliwe prawnie – dodał lider PiS.

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze