INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:25 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Sikorski mocno o odszkodowaniach dla Izraela: Niech je ściągają w Berlinie!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Na łamach „Rzeczpospolitej” ukazała się obszerna rozmowa z prof. Szewachem Weissem, byłym przewodniczącym Knesetu i dawnym ambasadorem Izraela w Polsce.

Weiss uznał, że Polsce należą się reparacje ze strony niemieckiej. Bo w końcu Niemcy zburzyli nasz kraj. Niemniej jednak zdaniem Weissa otwarta pozostaje sprawa izraelskich roszczeń wobec Polski. I że trzeba ją jakoś załatwić.

– Jeśli Szewach Weiss, którego skądinąd szanuję i lubię uważa, że za mienie zamordowanych przez Niemcy polskich Żydów komuś należą się odszkodowania, a jednocześnie Polsce reparacje od Niemiec, to rząd powinien wystawić weksel i niech Izrael ściągnie sobie bezpośrednio w Berlinie – twardo odpowiedział na te słowa Radosław Sikorski.

– To się ponoć nazywa cesja wierzytelności – dodał po chwili.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

To nie była „katastrofa”

Dr hab. Jacek Wójcik, emerytowany pracownik naukowy Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, opublikował w najnowszym numerze „The Journal of...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x