INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:54 | środa | 31.05.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Konsekwencja powstania Funduszu Wsparcia Kultury? Konfederacja apeluje do premiera Glińskiego o “samodymisję”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

31 maja

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało informacje na temat pomocy finansowej, udzielonej różnym podmiotom, w ramach liczącego 400 mln. zł. Funduszu Wsparcia Kultury. Ogromne kontrowersje wywołała zwłaszcza lista beneficjentów i przydzielonych im kwot.

W dyskusji, która została podjęta na ten temat, podnoszono głównie kwestie mechanizmu przyznawania rekompensat. Dwa dni po ogłoszeniu powyższych informacji, minister Gliński, zdecydował o wstrzymaniu realizacji wypłat ze środków Funduszu Wsparcia Kultury i przekazaniu listy profitentów “do pilnej ponownej weryfikacji”.

- reklama -

W związku z tymi działaniami, szef koła Konfederacja, Jakub Kulesza oświadczył, że jego formacja będzie domagała się dymisji ministra Glińskiego. W opinii polityka Konfederacji minister kultury “zachowuje się jak święty Mikołaj przebudzony z letargu zimowego w zimę stulecia, rozdający według arbitralnych decyzji grzecznym dzieciom ogromne prezenty za pieniądze zagrabione innym obywatelom”.

Ostatnie decyzje min. Glińskiego uznał Kulesza za “niesłychane” i zaapelował o “uczciwe zasady odszkodowań”. Zasugerował też, że działania premiera Glińskiego miały na celu przekierowanie hejtu z PiS na celebrytów. “(…) ale dobrze wiemy, kto za tym stoi” – zapewnił poseł Kulesza.

Ponieważ koło Konfederacja nie może samodzielnie wnosić o wotum nieufności, poseł Kulesza zaapelował, by premier Piotr Gliński podjął decyzję o “samodymisji”.

- reklama -

Źródło: gazetaprawna.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Rozpad Rosji, czyli kto ją zwasalizuje – Pekin czy Waszyngton?

Los Rosji wydaje się przesądzony, ale to złudzenie, że wszyscy będą świętować. Obok władz, a zapewne i części społeczeństw Korei Północnej i Burkina...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx