INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:40 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wrzawa wokół posłanki Lewicy. Prokuratura chce uchylenia jej immunitetu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

25 października br., podczas trwającej w kościele pw. św. Jakuba w Toruniu Mszy Świętej, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus stanęła w prezbiterium z tekturką, na której wypisane było jedno z haseł Strajku Kobiet.

W związku z tym, prokuratura chce postawić posłance „zarzuty złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych”, o czym poinformowała wczoraj rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

- reklama -

O uchylenie immunitetu posłance, wystąpił Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. W obronie Joanny Scheuring-Wielgus wystąpił poseł Włodzimierz Czarzasty. Lider SLD napisał na Twitterze m.in.: “Ile trzeba mieć w sobie strachów i kompleksów aby, wykorzystując podległą sobie prokuraturę, uderzyć w kobietę za to, że ma inne poglądy?”.

Występujący w audycji Radia Szczecin “Rozmowa pod krawatem”, przewodniczący sejmowego klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, nazwał toczące się wobec posłanki postępowanie “abstrakcyjnym” i uznał je za sprawę czysto polityczną.

Skierował też oskarżenia wobec prokuratury, że ta podsłuchuje posłankę Lewicy. Pytany o źródła tej informacji, nie podając nazwisk, zapewnił poseł, że posiadł je od pracowników służb. “Zwrócimy się dzisiaj o zwołanie specjalnej komisji specsłużb w Sejmie i na niej będziemy informacje przedstawiali” – dodał poseł Gawkowski.

- reklama -

Źródło:Twitter.com/radioszczecin.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS 29 proc., KO 26 proc. Wspólna lista liberałów wzmocni Konfederację [SONDAŻ]

Nowy sondaż Kantar pokazuje, że Konfederacja rośnie w siłę. Jeżeli lewicowa opozycja wystartuje w ramach wspólnej listy, to prawica...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x