INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:14 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wrzawa wokół posłanki Lewicy. Prokuratura chce uchylenia jej immunitetu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

25 października br., podczas trwającej w kościele pw. św. Jakuba w Toruniu Mszy Świętej, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus stanęła w prezbiterium z tekturką, na której wypisane było jedno z haseł Strajku Kobiet.

W związku z tym, prokuratura chce postawić posłance „zarzuty złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych”, o czym poinformowała wczoraj rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

- reklama -

O uchylenie immunitetu posłance, wystąpił Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. W obronie Joanny Scheuring-Wielgus wystąpił poseł Włodzimierz Czarzasty. Lider SLD napisał na Twitterze m.in.: “Ile trzeba mieć w sobie strachów i kompleksów aby, wykorzystując podległą sobie prokuraturę, uderzyć w kobietę za to, że ma inne poglądy?”.

Występujący w audycji Radia Szczecin “Rozmowa pod krawatem”, przewodniczący sejmowego klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, nazwał toczące się wobec posłanki postępowanie “abstrakcyjnym” i uznał je za sprawę czysto polityczną.

Skierował też oskarżenia wobec prokuratury, że ta podsłuchuje posłankę Lewicy. Pytany o źródła tej informacji, nie podając nazwisk, zapewnił poseł, że posiadł je od pracowników służb. “Zwrócimy się dzisiaj o zwołanie specjalnej komisji specsłużb w Sejmie i na niej będziemy informacje przedstawiali” – dodał poseł Gawkowski.

- reklama -

Źródło:Twitter.com/radioszczecin.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Oj, nie tak panowie, nie tak…

Niemal wszyscy, którzy twierdzą, że prezes powinien odejść, jednocześnie przekonują, że przed odejściem powinien namaścić swojego następcę. Tu jest,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx