INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:49 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co ten Grodzki opowiada? Czyli jak grać własną sprawą w kontekście większości senackiej

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Jeśli partia rządząca, która od półtora roku urządza na mnie polowanie, chce tym sposobem uzyskać większość w Senacie, to ja na to mówię „nie” –oświadczył we wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki, pytany o wniosek prokuratury o uchylenie mu immunitetu.

I może było by to jakieś uzasadnienie, gdyby nie jeden, jedyny i mały drobny fakt. Uchylenie immunitetu nie wierzą się z utratą większości w Senacie, bowiem senator lub poseł, nie trafi w ten sposób swojego mandatu. Ba, nawet samo postawienie zarzutów, nie powoduje utraty mandatu, tylko prawomocny wyrok skazujący.

- reklama -

Prokuratura Krajowa poinformowała, że wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie dotyczący wyrażenia zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności marszałka Grodzkiego został właśnie przekazany do Senatu RP.

Zgodnie z przekazaną informacją, wniosek dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1500 do 7000 zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej – czytamy w komunikacie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS 29 proc., KO 26 proc. Wspólna lista liberałów wzmocni Konfederację [SONDAŻ]

Nowy sondaż Kantar pokazuje, że Konfederacja rośnie w siłę. Jeżeli lewicowa opozycja wystartuje w ramach wspólnej listy, to prawica...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x