INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:49 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Poseł PSL o podwyżkach dla polityków: To oddanie nam tego, co nam zabrano

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Rozkaz wykonania zbrodni – rabunku polskich dzieci

Środa, 15 maja 1940 r. To była zbrodnia z premedytacją. Zaplanowana i oparta o dokładne wytyczne. W ramach jej realizacji Niemcy zrabowali Polsce to, co...

Koniecznie przeczytaj

Niebawem parlamentarzyści zajmą się podwyżkami dla polityków. Klub Koalicji Obywatelskiej ma głosować przeciwko (choć nieoficjalnie politycy PiS mówią, że politycy KO sami podwyżek chcieli), nie wiadomo co zrobi klub Koalicji Polskiej, choć jeden z posłów klubu Marek Sawicki z PSL uważa, że podwyżki politykom się należą.

Zdaniem posła PSL Marka Sawickiego w podwyżkach dla polityków nie ma niczego niestosownego. – To wyrównanie starych rachunków – powiedział.

- reklama -

Powiem uczciwie. Większość parlamentarzystów oczekiwała jakichś regulacji płacowych. Czy na takim poziomie? Nie sądzę. Natomiast chcę wyraźnie podkreślić, że ta regulacja, jeśli chodzi o podwyżki pana prezydenta, a przecież odbyła się za zgodą prezesa Kaczyńskiego, to jest nic innego, jak oddanie nam do końca kadencji tego, co przez trzy lata wcześniej zostało odebrane, zmniejszone. To jest wyrównanie starych rachunków, nic ponad to – powiedział poseł na antenie Polskiego Radia.

Czas najwyższy, żeby posłowie w swojej hipokryzji nie opowiadali i nie biczowali tych, którzy te decyzje podjęli, tylko przyznali się, że rzeczywiście tak jest, że uposażenie poselskie niepodnoszone od dwudziestu paru lat było nieproporcjonalne – dodał Sawicki.

Źródło: Polskie Radio

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy jesteś na liście przydatnych na wypadek wojny?

W kancelarii prezydenta ma powstać baza danych zawierająca nazwiska osób, które mogą być szczególnie przydatne państwu w razie wojny....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x