INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:00 | sobota | 27.06.2026

© 2020-2026 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

To się stało w Toruniu! Restauracja otrzymała odznakę “bezpieczne miejsce” po zaszczepieniu pracowników

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

300 ocalonych

20/21 maja 1945 Armia Berlinga nie weszła jeszcze do gruzów Warszawy, a w podwarszawskim Rembertowie NKWD założyło obóz dla osób wywożonych do ZSRR. Teren obozu...

Koniecznie przeczytaj

Właściciele toruńskiej restauracji Chleb i Wino zorganizowali akcję “Gastronomia bezpieczna na jesień”. Zdecydowali się zaszczepić przeciw COVID-19 pracowników, aby klienci czuli się bezpieczniej. Otrzymali odznakę “safe place — bezpieczne miejsce”.

“Nie chcieliśmy być bierni, bo nie chcemy być znowu zamknięci jesienią. Postanowiliśmy zrobić coś, aby do tego nie doszło. Zorganizowaliśmy więc akcję szczepienia pracowników, aby goście naszej restauracji mogli czuć się bezpiecznie” – powiedziała PAP Agata Jasińska, koordynatorka akcji w toruńskiej restauracji.

- reklama -

Przekazała, że celem jest również wciągnięcie w akcję kolejnych restauracji, obiektów kultury i hoteli w całej Polsce.

“W Toruniu udało się podjąć współpracę z Urzędem Miasta i Miejską Przychodnią Specjalistyczną. Taką samą akcję przeprowadzono we wtorek w naszej restauracji w Gdańsku, gdzie pomogło nam MSWiA. Medycy z chęcią przyjechali nas zaszczepić” – podkreśliła Jasińska.

W obu lokalizacjach restauracji pracuje po ponad 100 osób. Wielu z nich było już wcześniej zaszczepionych, a teraz jest to już ponad 90 procent załogi.

- reklama -

“Dzisiaj szczepiliśmy tych, którzy jeszcze tego wcześniej nie zrobili. Nie można było tego jednak zrobić dla wszystkich jednego dnia, bo ktoś musi pracować, więc część osób przyjmie szczepionkę za tydzień” – poinformowała koordynatorka.

Jak poinformowała Jasińska, “Chleb i Wino”, jako pierwsza restauracja w Polsce otrzymała odznakę “safe place — bezpieczne miejsce”.

“Taką odznakę dostanie każda restauracja, która się włączy w akcję. Specjalną naklejkę będzie można umieścić na drzwiach. Dodatkowo pracownicy będą mieli przypinki z informacją o zaszczepieniu. Może dzięki temu uda się namówić do szczepień także naszych gości” – powiedziała.

- reklama -

(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne kłamstwo o ekshumacjach na Ukrainie

Nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie żadnych ekshumacji ofiar ukraińsko-niemieckiej zbrodni ludobójstwa w Hucie Pieniackiej - Panie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx