INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:10 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kolejne mocne stanowisko Morawieckiego! Wyraźnie mówi „nie” unijnym urzędnikom

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Premier Mateusz Morawiecki kolejny raz zapewnia, że Polska jest suwerenny krajem i nie pozwoli się zepchnąć na boczny tor, aby dać sobie narzucić wolę unijnych urzędników.

Szef rządu kolejny raz odpowiada na próby ograniczenia praw Polski, poprzez groźbę zablokowania wypłaty środków unijnych.

- reklama -

Politycy opozycji, apelują do premiera, aby ten wycofał wniosek do TK, w którym pyta polski Trybunał o nadrzędność prawa polskiego nad prawem unijnym.

Nie ma mowy o wycofaniu tego wniosku, ponieważ jesteśmy państwem suwerennym. […] Ja na pewno tego wniosku nie wycofam. Trybunał Konstytucyjny podejmie decyzję. Co więcej, przywołaliśmy w odpowiedzi do Komisji Europejskiej w tym zakresie szereg decyzji TK z czasów, kiedy prezesem Trybunału był pan prof. Safian, pan prof. Rzepliński i te decyzje są jednoznaczne. To było już po wstąpieniu do Unii Europejskiej – mówił premier na antenie RMF FM.

I dodał:

- reklama -

Wystarczy przeczytać tamte wyroki, żeby wiedzieć jaka jest relacja pomiędzy prawem europejskim a Konstytucją RP – argumentował Mateusz Morawiecki.

Źródło: RMF FM

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx