INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:27 | poniedziałek | 15.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Słowa Brauna są skandaliczne. Ale dlaczego rozliczamy tylko jego?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

15 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Podczas czwartkowej debaty w Sejmie, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, został usunięty z obrad, po tym jak skierował w stronę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowa: będziesz wisiał.

Oczywiście słowa Brauna są skandaliczne i nie powinny paść z mównicy sejmowej. Marszałek Elżbieta Witek zdecydowała nawet o skierowaniu sprawy do prokuratury. Poseł Konfederacji dodatkowo został ukarany karą finansową w postaci braku wypłat diety poselskiej przez pół roku, oraz obcięciem na pół roku połowy uposażenia poselskiego. Tyle Braun, ale czy tylko on wypowiedział takie słowa?

- reklama -

Warto wspomnieć, że kilka miesięcy temu, podczas rozprawy sądowej, były prezydent Lech Wałęsa, powiedział do historyka Sławomira Cenckiewicza dokładnie takie same słowa. I co? I nic!

Zresztą Wałęsa nie pierwszy raz wypowiedział takie słowa w kierunku autora swojej biografii, w której został bardzo mocno, jasno i twardo opisany, jako agent bezpieki.

Sytuacja Brauna i Wałęsy pokazuje, jak nierówno w Polsce traktowani są obywatele. Czy ktoś Wałęsie zabrał połowę emerytury choćby na miesiąc? Czy sąd zastosował wobec niego jakaś karę, za wypowiedzenie gróźb karalnych. Oczywiście, że nie!

- reklama -

Jak później nie twierdzić, że Polska to kraj równych i równiejszych?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Hanna
17.09.2021 11:34

Dlaczego słowa Brauna są skandaliczne? Czy redakcja wysłuchała całej jego wypowiedzi? Polecam się wsłuchać?

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx