INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:08 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dziennikarka Gazety Wyborczej uderza w Patryk Jakiego zarobkami! Europoseł odpowiada

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Europoseł Solidarnej Polski zaprezentował raport zawierający bilans zysków i strat jakie poniosła Polska z tytułu wstąpienia w struktury Unii Europejskiej. Z publikacji wynika, że bilans ten nie jest korzystny dla Polski, gdyż nasz kraj otworzył się na rynek europejski i więcej traci niż zyskuje. Podczas konferencji prasowej, dziennikarze robili co mogli, aby obalić tę tezę. W tym stosowali naprawdę tanie chwyty.

Justyna Dobrosz-Oracz z Gazety Wyborczej zasugerowała np. żeby Jaki zrezygnował z pensji europosła!

- reklama -

Chciałam zapytać o przepływ finansowy. Czy pan jest zadowolony z pensji europosła? – pytała dziennikarka.

Europoseł odpowiedział:

To się często pojawia, to są ciosy, mówiąc delikatnie, gdzie nie ma znamion dobrej woli. Po pierwsze, Unia Europejska nie ma żadnych własnych pieniędzy. Wszystkie pieniądze pochodzą ze składek państw członkowskich – mówił Jaki.

- reklama -

Po czym dodał:

Polacy zdecydowali, że chcą mieć w parlamencie europejskim i chcą żeby tyle zarabiali, nie tylko ci najbardziej prounijni, ale również ci eurorealistyczni. Konsekwencją tego co pani mówi, byłoby że Polacy mają prawo wybierać na posłów tylko tych euroentuzjastycznych. To chcę pani powiedzieć, że demokracja się z panią nie zgodziła – mówił polityk Solidarnej Polski.

Dobrosz-Oracz nie odpuszczała:

- reklama -

Można zawsze wystąpić z inicjatywą obniżenia pensji – zaproponowała dziennikarka.

Jaki odpowiedział, że zawsze może sama zostać europosłem i wystąpić z taką inicjatywą.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
krys
23.09.2021 03:17

ale zablysnela co to za prymityw!!

Leon44
25.09.2021 12:26

O ile dobrze odczytałem konferencję Pana Patryka Jakiego z udziałem niejakiego Pana Profesora Zbigniewa Krysiaka to panowie przygotowali rachunek przepływów finansowych pomiędzy Polską i Unią Europejską i z prawdziwym zdumieniem przyjąłem informację o błędnej metodologii, która moim zdaniem jest prawidłowa. A zmierzanie do innej interpretacji odczytuję jako brak kompetencji osób, które wypowiadają się na ten temat. Nie ma przeciwnych zdań pomiędzy tym co mówił o korzyściach Polski w Unii Europejskiej Pan Minister Konrad Szymański, a Prof. Zbigniew Krysiak i to nie jest porównywanie gruszek z jabłkami jak ktoś napisał. Rachunek przepływów, a koszty i przychody oraz korzyści to są bardzo różne kategorie ekonomiczne, dobrze je znać, chociażby przed karaniem Pana Profesora przez jego macierzystą uczelnię ( SGH). Krytykę w mediach uważam za całkowicie nieuzasadnioną i dobrze jakby dziennikarze dobrze przygotowani się do tego co krytykują. Nie jestem fanem Pana Profesora, ale dobrze wiedzieć o czym się mówi i pisze, a krytyka powinna mieć merytoryczne uzasadnienie. Może gdyby Pan Profesor powiedział o kwocie globalnej inwestycji (2004-2020) w których 85%, 75%, 70% lub 50% to wkład z budżetu Unii to całe to “przedstawienie” mogłoby mieć inny wymiar.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx