INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:09 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tusk zaatakował Morawieckiego kłamiąc! Lider PO podał fałszywe dane

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Podczas ostatniej konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w Płońsku, lider PO Donald Tusk zaatakował szefa rządu, premiera Mateusza Morawieckiego informacją dotyczącą wzrostu cen chleba. Problem w tym, że informacja okazała się nieprawdziwa.

Jak pamiętacie, premier na pytanie o cenę chleba wykonał jakiś niezwykły piruet, byleby ominąć odpowiedź na pytanie. Wiecie co, to nie jest jakaś tragedia. Nie każdy ma w głowie ceny nawet podstawowych produktów. Ale warto umieć to sobie powiedzieć, warto się tego nauczyć – mówił w sobotę Tusk i stwierdził, że w ciągu ostatnich 4 lat ceny chleba wzrosty średnio o 50 proc.

- reklama -

Problem w tym, że jest zupełnie inaczej. Owszem ceny chleba urosły, ale nie o tyle.

Portal demagog.org wytknął Tuskowi, iż w tym okresie ceny chleba wcale nie zwiększyły się o połowę, lecz o niespełna 40 proc.

Z danych GIS wynika, że cena 0,5 kg chleba pszenno-żytniego kosztowała w sierpniu średnio 3,17 zł. Z kolei w roku 2017, a więc 4 lata temu cena tego produktu wynosiła średnio 2,28. Oznacza to wzrost o 39 proc.

- reklama -

Źródło: demagog.org

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
KrystynaEwa41
22.09.2021 09:45

Tusk kłamie jak z nut, szkoda czasu na niego

Kwach
23.09.2021 12:16

A kiedy ten człowiek POwiedział prawdę ??? On nigdy nie wiedział co się dzieje w Kraju ujawniła to komisja d/s Amber-Gold ! ! !

reklama spot_img

Ostatnio dodane

ZBRODNIA NIEUKARANA

Uświadommy sobie, że ludzie odpowiedzialni za polityczny flirt z Putinem wrócili właśnie do władzy i służb specjalnych. Trzeba być kimś zupełnie...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx